Rodina se ji po 12 letech rozhodla usmrtit a odpojit od přístrojů. Vteřinu před usmrcením se probudila

člověk v nemocnici
Fotografie: Pexels

Jakmile se nějaká osoba dostane do kómatu, lékaři většinou netuší, jak dlouho v tomto stavu bude. Tato žena byla v kóma a celou dobu vnímala. Jednoho dne se jí podařil zázrak.

Lidé, kteří se dostanou do situace, že mají nějakou blízkou osobu v kómatu, jsou většinou velmi smutní. Jakmile je pacient v kómatu, nikdo netuší, jak se bude jeho zdravotní stav vyvíjet a jestli se vůbec někdy probere. Některá kómata trvají i několik let a u nich lékaři častokrát navrhují, zda pacienta již neodpojit. To však každá rodina takového pacienta nerada slyší.

Nikdo netuší, jak dlouho může kóma trvat

Většinu lidí zajímá, jak dlouho může kóma trvat. Na to však kolikrát nedokážou odpovědět ani sami ošetřující lékaři. Kóma totiž může být na 5 minut nebo i na několik let. U pacientů v kómatu se sleduje primárně mozková činnost. Aby se člověk probral, musí mozek pacienta fungovat správně a vzpamatovat se. Tito pacienti většinou vypadají, jako kdyby spali.

Někteří pacienti v kómatu dokonce dokážou žvýkat i polykat, ale ostatní tělesné funkce jim nejdou ovládat. Pokud lékaři v průběhu několika let nezaznamenají změnu zdravotního stavu nebo si všimnou toho, že se zdravotní stav spíše horší, navrhují rodině pacienta to, zda už není na čase jejich příbuzného odpojit od přístrojů. Taková situace ale bývá pro rodinu hodně těžká.

Žena se dostala do kómatu

Jedné rodině z Phoenixu se stalo něco podobného. Žena jménem Lyndee se ve věku 45 let dostala do kómatu. Jednoho dne ji našel její manžel ležet na podlaze a Lyndee byla v bezvědomí. Od té chvíle byla v kómatu a nikdo netušil, proč k tomu došlo. Bohužel manžel Lyndee ani její syn netušili, jak dlouho jejich maminka v kómatu bude.

Lyndee byla v kómatu 12 let

Ode dne, kdy manžel našel Lyndee na podlaze, uběhlo 12 let a žena se stále neprobrala. Její zdravotní stav se nelepšil, spíše se zhoršil. Přestal jí fungovat mozek a nereagovala na žádné podněty. Lékaři proto rodině navrhli, zda by nebylo načase Lyndee odpojit od přístrojů. Tomu se však rodina bránila. Jelikož už byl manžel Lyndee zoufalý a o svou ženu nechtěl přijít, přistoupil k jejímu lůžku a tentokrát jí řekl něco úplně jiného než obvykle.

Manžel Lyndee ke své ženě často mluvil

Tentokrát se manžel Lyndee zeptal, proč nebojuje a že ji celá rodina potřebuje. V té chvíli Lyndee zničehonic nahlas řekla, že bojuje. Všichni přihlížející byli v šoku. Lyndee se probrala a řekla, že všechno slyšela. Zároveň všem chtěla v kómatu odpovědět, křičela na ně, ale nikdo ji neslyšel. Poté, co se stal takový zázrak, byla Lyndee trochu zmatená, nevěděla, jak dlouho byla v kómatu, ale vše naštěstí dobře dopadlo.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*