Žena se zdráhala zajít za lékařem. Nakonec jí vyoperovali 19kilový nádor. Podceňovala tento příznak

Fotografie: Wikipedienemcl / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Skoro se nechce věřit tomu, jak dlouho mohla tato žena přežívat bez pomoci lékařů. Když se konečně odhodlala navštívit nemocnici, nádor vážil už 19 kilo.

Velké štěstí měla žena, která se nakonec odhodlala k návštěvě lékaře kvůli zvětšujícímu se břichu a bolestem. Okamžitě byla odeslána na operaci a lékaři ženě nakonec vyoperovali 19kilový nádor. Při předchozích prohlídkách prý bylo pacientce doporučováno, aby zhubla. Ačkoliv je takto velký nádor naprostou raritou, v této nemocnici měli za posledních pár let hned tři podobné případy.

Lékaři jí doporučovali zhubnout

„Personál gynekologicko-porodnického oddělení pod dohledem doktora Adama Tiszlera odstranil minulý týden pacientce, která přišla do nemocnice, 19kilogramový nádor,“ uvádí polská okresní nemocnice Tarnowskie Góry na svých facebookových stránkách. Operace dopadla úspěšně a žena se zotavuje. Sama přiznala, že lituje, že s návštěvou tak dlouho otálela.

Všichni lékaři, které předtím se svými potížemi navštívila, jí prý doporučili, aby zhubla. Možná tak neměla tušení, že v jejím břichu ve skutečnosti roste taková obří masa. Lékaři uvedli, že operace byla dlouhá a vyčerpávající, ale nádor se jim podařilo celý odstranit, což má velký význam pro následnou léčbu pacientky. Ne každá operace nádoru totiž končí takto úspěšně.

Manžel ji odvezl do nemocnice s šílenými bolestmi zad. Zjistila, že přijela na poslední chvíli

Za poslední roky je to už třetí obrovský nádor

„V posledních letech je to již třetí takto velký nádor, který byl během operace v našem zařízení odstraněn,“ cituje vyjádření nemocnice deník Fakt. V minulosti se tu postarali o vyoperování nádorů na vaječníku vážicích neuvěřitelných 17 a 24 kg. Pro úspěšnou operaci a léčbu je přitom žádoucí, aby se jakékoliv gynekologické změny řešily včas, protože tím se velmi zvyšuje šance na úspěch operace a celkové uzdravení.

gynekologie
Fotografie: Freepik

Lékaři tak využili případ této pacientky k tomu, aby vyzvali ženy k pravidelným gynekologickým prohlídkám. Ty mohou přispět ke včasné diagnóze zhoubných nádorových onemocnění a včasnému nasazení léčby. Na SvětěKreativity jsme psali o podobném případu. Všechno napovídalo tomu, že je žena těhotná. Místo šťastné zprávy si vyslechla smrtelnou diagnózu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*