Ženu zabilo Čechy oblíbené jídlo. O svůj život bojovala 2 týdny v nemocnici

Fotografie: Depositphotos

Ženě se stalo osudným její oblíbené sushi. Už po hodině od konzumace jídla se jí udělalo zle. Svůj boj s otravou prohrála o necelé dva týdny později.

Měl to být zábavný oběd s přáteli. Jak však uvádí TN, skončil smrtí milované matky a manželky. Po otravě jídlem bojovala v nemocnici o život téměř dva týdny. Pak svůj boj prohrála. Její manžel slíbil, že viníky požene k zodpovědnosti. Restaurace je však i po incidentu nadále v provozu a je otázka, zda se vdovci podaří získat alespoň odškodné, kterým by jako samoživitel mohl synovi financovat studia.

Mluvit nemohla, tak psala vzkazy

Manželka a matka dospělého syna, 64letá Donna Venturová, bojovala o život téměř dva týdny. Loni v dubnu se s přáteli a manželem Jonem vydala na oběd do místní sushi restaurace Dave’s Sushi v americké Montaně. Už hodinu po jídle se jí však udělalo velmi zle a skončila na jednotce intenzivní péče s těžkou otravou. O život tu bojovala 12 dní, než nakonec zemřela.

Před smrtí nebyla příliš schopná komunikovat, a tak psala svému manželovi krátké vzkazy na papírek. Ke konci napsala:Nejsem si jistá, jestli můžu ještě pokračovat, jak to zvládnu, nesnesu tu bolest.“ „Poslední věc, kterou napsala, byla určena mně a našemu synovi. Napsala: ‚Miluji tě,‘ a našemu synovi napsala: ‚Miluji tě, pane C,‘“ citoval jejího manžela deník NYPost.

Letadlo muselo neplánovaně přistát. Zápach psí hromádky byl pro cestující nesnesitelný

Slíbil jí, že viníky požene k zodpovědnosti

Ten byl takto nesmyslnou smrtí své ženy naprosto zdrcen a slíbil jí, že požene viníky k zodpovědnosti. Ukázalo se, že Donna nebyla jediná, kdo měl po požití jídla v této restauraci problémy. Ty nakonec postihly celkem 51 lidí a zemřít měl ještě jeden další člověk. Testy poté za příčinu otravy určily smrže, tedy houbu, která se běžně konzumuje. Není-li však dostatečně tepelně upravená, je jedovatá.

sushi
Fotografie: Freepik

Ačkoliv došlo po incidentu ke krátkému uzavření restaurace, nedlouho nato byla opět otevřená. Majitelé se k zodpovědnosti hlásit nechtěli. Jon Ventura prozatím podal proti restauraci žalobu za smrt z nedbalosti. Pokud se mu podaří vysoudit odškodné, všechny peníze uloží na účet pod Donniným jménem a budou sloužit jejich synovi k hrazení nákladů za vysokou školu.

Už uplynul rok od úmrtí Donny Venturové a v případu prozatím nenastal větší posun. Její manžel se však nikdy nevzdá, dokud restaurace alespoň nepřizná svůj podíl odpovědnosti za smrt jeho milované manželky. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o podobné tragédii, kdy 8letý chlapec zemřel poté, co ve škole snědl jahody.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*