8letý chlapec zemřel poté, co ve škole snědl jahody. Lékaři mají pro rodiče toto klíčové varování

Fotografie: JIP / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Stále není jisté, co způsobilo silnou alergickou reakci, na kterou osmiletý chlapec nakonec zemřel. Jahody zakoupené školou byly poslány k analýze.

Velká tragédie, o níž informoval server TN, se stala na charitativní školní akci v americkém Kentucky. Osmiletý chlapec tu snědl pár jahod. Později se u něj projevila vyrážka. I přesto, že mu byly podány léky proti alergii, následujícího rána jej rodiče nalezli v bezvědomí. Ani veškerá snaha lékařů už mu život nezachránila. Úřady stále prošetřují možnou kontaminaci jahod, které škola na tuto akci zakoupila.

Po konzumaci jahod se u něj objevila vyrážka

Osmiletý chlapec se účastnil dobročinné školní akce v Madisonville v americkém Kentucky. Tady snědl několik jahod, jež byly přichystané jako občerstvení. Po příchodu domů se však u něj projevila vyrážka. Rodiče mu dali léky na alergii a nachystali mu chladivou koupel, aby zmírnili kožní reakci. Jeho potíže však neustávaly a rodina jej tak po desáté večer vzala na pohotovost, kde byl ošetřen a poslán domů.

Když jej rodiče ráno budili do školy, chlapec už nedýchal. Ani urychlený převoz do nemocnice a snaha lékařů už mu bohužel život nezachránily. Nešlo navíc o jediné ošetření kvůli alergické reakci, které ten den v nemocnici zaznamenali. S podobnými příznaky přišlo toho dne hned několik dalších lidí. Nikdo jiný však naštěstí nezemřel. Společným jmenovatelem se nakonec ukázaly právě tyto jahody.

Muž skončil v kómatu poté, co udělal chybu, kterou podceňuje většina lidí. Dávali mu 4% šanci na přežití

Úřad doporučil škole jahody zlikvidovat

Zdravotnický odbor okresu Hopkins vydal na svých facebookových stránkách varování, aby lidé nejedli žádné jahody zakoupené školní sbírkou pro střední školu Madisonville North Hopkins High a atletiku okresu Hopkins Central High School. „V současné době ministerstvo ochrany životního prostředí odebírá vzorky jahod do státní laboratoře k testování. Ačkoli tento incident nemusí souviset, bylo učiněno rozhodnutí postupovat opatrně a doporučit nejíst žádné z těchto jahod,“ uvádí v prohlášení.

jahody
Fotografie: Freepik

Dr. Christopher Kiefer, soudní lékař, zatím k případu vydal předběžnou zprávu, ve které je chlapcova smrt označena za izolovanou alergickou reakci. Úřady však i nadále incident vyšetřují, aby potvrdily nebo vyloučily kontaminaci jahod nějakou jedovatou chemikálií. Otrava drogami, na niž začali nejprve někteří poukazovat, však byla úřady jednoznačně odmítnuta. Na SvětěKreativity jsme psali o jiné vzácné alergii. Mladá žena zemřela poté, co si zamíchala čaj špatnou lžičkou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]