9 z 10 Čechů dělá při skladování uzenin tyto zásadní chyby, které mají drastický dopad na zdraví

Fotografie: Andy Li / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Čerstvost uzenin v lednici lze prodloužit dodržením několika jednoduchých pravidel. Díky nim se vyhnete plýtvání potravinami a vaše nakupování bude efektivnější.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že i to nejčerstvější maso může nevhodným skladováním rychle ztratit na kvalitě. Pokud si všimnete kluzkého povlaku nebo změny barvy, je to znamení, že se produkt začíná kazit. Častou chybou je uchovávání uzenin v igelitových sáčcích, které urychlují proces kažení. Abyste se vyhnuli plýtvání potravinami a prodloužili čerstvost masa, je důležité dodržovat několik tipů.

Správné skladování masa je klíčové

Pokud nakupujete jednou za čas a kupujete větší množství uzenin, je nejlepší volit suché salámy, kabanosy, sušené hovězí maso a dlouhozrající šunky. Tyto produkty mohou být skladovány v chladničce déle, jak uvádí například web Parenting. Uzeniny v přírodním střívku mají kratší trvanlivost a měly by být snědeny rychleji.

Všechny uzeniny by měly být skladovány při teplotě mezi 2 až 7 °C, podle webu ZachraňJídlo ideálně v teplotě 5 °C. Vyhnout byste se měli skladování uzenin v plastových sáčcích. Místo toho použijte skleněné nádoby, které neabsorbují pachy, nebo pečicí papír. Na dno nádoby položte kousek papíru, na něj položte šunku, znovu papír a další porce uzenin. Krabičku přikryjte víkem, ale neuzavírejte ji pevně.

Čechy oblíbená potravina skokově zdraží. Lidé si už začínají dělat zásoby, situace půjde do extrému

Pečlivě postupujte i při nákupu

Při výběru uzenin je důležité věnovat pozornost několika klíčovým aspektům, které ovlivňují naše zdraví. Čtěte etikety a vyhněte se produktům obsahujícím velké množství konzervantů, umělých barviv a zvýrazňovačů chuti, jako je glutaman sodný. Vybírejte uzeniny s co nejkratším složením, kde dominují přírodní suroviny.

Krájení
Fotografie: Pexels

Je dobré volit produkty označené jako ekologické nebo od místních výrobců, kteří často používají při výrobě méně chemikálií. Vyvarujte se uzenin s vysokým obsahem soli a tuku. O tom, jak přímo v obchodě poznat kvalitní maso, jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali v předešlém článku.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*