V garážovém výprodeji koupila zdánlivě obyčejné těžítko za pár Kč. Po letech v něm objevila otvor s tajemným překvapením

Fotografie: Bernt Fransson / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Kovové srdce se jejímu synovi zalíbilo ve výprodeji a tak je koupila. Doma jej celých 5 let používala jako ozdobné těžítko. Až pak zjistila, co to ve skutečnosti je.

Tak takový příběh nevymyslíte, ten umí napsat jen život sám. Jessica Roberts, z Wellingtonu v Ohiu, koupila ozdobné srdce v garážovém výprodeji. Nestálo ani 50 Kč. Bylo krásně zdobené a u ní doma pak dělalo parádu celých 5 let, než se náhodou dozvěděla, že to žádné těžítko není. Nejprve nevěděla co dělat, pak se však rozhodla, že musí vypátrat původního majitele stůj co stůj.

Stálo doslova pár korun

Kovové srdce velké jako dlaň se jejímu synovi hned zalíbilo, když procházeli garážový výprodej. Přemluvil maminku, ať jej koupí, protože by jí ho rád dal jako dárek. A s tím Jessica neměla nejmenší problém. Od jejího syna to bylo milé a navíc stálo opravdu jen pár korun. Zaplatila za něj a byla přesvědčená, že si domů odnáší ozdobné těžítko.

Až o dlouhých pět let později se dívala na náhodné položky na Amazonu a uviděla mezi zbožím to stejné srdce, které má sama doma. Když si však četla popis produktu, málem omdlela. Nebylo to žádné těžítko. Srdce je určené k uchování popela vašich blízkých. Neměla nejmenší tušení, že srdce se dá otevřít a uvnitř je úložný prostor.

Nechala to na druhý den, protože už bylo pozdě večer, ale nemohla kvůli této informaci ani usnout. Netušila, jestli má srdce vůbec otvírat. Co když v něm je skutečně popel? Nebude to vlastně narušení klidu mrtvého člověka? Měla opravdu zvláštní pocit, ale ráno se rozhodla, že se srdce pokusí otevřít, protože jí zvědavost nedala.

Všechno zveřejnila na internetu

A skutečně, v srdci se skrýval dutý prostor, ve kterém byl schovaný malý sáček, který obsahoval prášek. Jessica tak usoudila, že se opravdu jedná o něčí popel. Ihned vše nafotila a zveřejnila na sociálních sítích s prosbou, zda někdo toto srdce nepoznává a nechybí mu. Věděla, že pro někoho může tato malá věc znamenat opravdu mnoho.

Muž našel vzácný poklad z 5. století, který bude vystaven v jednom z nejvýznamnějších muzeí

Je to neuvěřitelné, ale Jessice se opravdu ozval muž, který toto srdce poznal. Napsal, že patří jeho ženě a popel v srdci patří jejímu tatínkovi. Jeho žena o srdce přišla se svým prvním manželem. Ten byl násilnický a v době, kdy od něj odcházela jí odmítl vrátit všechny její věci. Srdce pak nejspíš vyhodil nebo někomu prodal a tak se ocitlo ve výprodeji.

Fotografie: Jessica Roberts / Facebook

A protože se blížily Vánoce těšil se, jak jeho žena srdce mezi dárky najde. Nedávno se jim narodilo jejich první dítě a ona litovala, že nemá popel svého tatínka, který tak nemůže být s nimi a vidět jejich radost. Jessica bez váhání a zadarmo předala srdce tam, kde si jej budou cenit mnohem více než ona. A tak se neuvěřitelné stalo skutečností a zatoulané srdce se vrátilo tam, kam patří.

Zdroj: Mirror

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]