Pozor na infarkt. Určité příznaky jsou velmi často podceňovány a přehlíženy

Infarkt představuje pro člověka velké nebezpečí, jelikož pokud se objeví, tak to může mít doslova fatální následky. Každý by o něm měl mít určité povědomí, a to jak z toho pohledu, jak ho poznat, tak z hlediska toho, jaká je první pomoc a že lékařské ošetření je vždy nezbytné. A pokaždé jde o vteřiny. A také bychom měli vědět, že jsou i věci, kterými si infarkt dokonce můžeme i přivolat.

Znáte hlavní příznaky?

Poznat přicházející infarkt zase nemusí být až tak složité, jelikož příznaků v tomto směru existuje celá řada. Jsou to třeba bolesti na hrudi, dále dýchavičnost, změna barvy kůže, ale i ztráta paměti, nebo závratě. U některých se může objevit také kašel, nadměrné pocení, nevolnost, zvracení i pocity strachu. Pokud se nějaké příznaky objeví i u vás, nemusí to vždy na infarkt ukazovat. Vždy je třeba vše správně vyhodnotit.

Pozor na to, co děláte

Snad každé malé dítě dnes už ví, že infarkt si velmi často můžeme přivodit sami, svým nezdravým životním stylem. Sem se řadí třeba nedostatek pohybu, velká váha, kouření, pití alkoholu a obecně nezdravý životní styl. A k tomu se přidávají i tyto, pro někoho dost možná překvapivé věci.

Sport

Sport je obecně zdravý a doporučovaný, ale pokud své tělo přepínáte a jedete na maximum, může to mít nebezpečné následky a klidně se může objevit i infarkt. Když chcete sportovat, začněte opatrně, úměrně vašim možnostem a schopnostem. Jedině tak bude vše skutečně ku prospěchu věci.

Změny teploty

Opět je třeba říci, že pokud na ně nejste zvyklí, je třeba začít postupně. Otužování a střídání tepla a chladu je pro lidské tělo prospěšné, ale pokud dojde k tomu, že si dáte z ničeho nic ledovou sprchu, může to mít fatální následky.

Životní prostředí

Pokud dlouhodobě zůstáváte v oblastech, kde je prostředí velmi znečištěno, může to vést ke zdravotním problémům. A infarkt nevyjímaje. Proto se snažte pravidelně navštěvovat přírodu s čistým vzduchem, ať můžete ze špatného prostředí jednoduše uniknout pryč.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]