Přírodní produkty, které pomohou udržet vaše srdce zdravé

Srdce je v podstatě dá se říct pumpou, díky které nám v žilách koluje okysličená krev. Je to orgán životně důležitý, a proto je potřeba se o něj náležitě starat. K zdravému kardiovaskulárnímu systému přispěje jednoznačně pravidelná pohybová aktivita, postačí i procházky. Neméně podstatný je i zdravý životní styl. Pestrý a výživný jídelníček je základ.

Především nezdravý způsob života může činnost a zdraví srdce významně poznamenat. Jedná se hlavně o vysoký příjem tuků v potravě, kouření, nebo vyšší konzumaci alkoholu. Tím může docházet k onemocněním, která jsou život ohrožující. Mezi ně můžeme zařadit například vysoký krevní tlak, aterosklerózu a ve fatálních případech dochází i k srdeční zástavě. Jak tedy přírodní cestou bojovat proti těmto chorobám?

Jaké přírodní produkty použít k uchování zdravého srdce

Mezi základní blahodárné potraviny příznivě působící na kardiovaskulární systém patří:

  • Citron: je zdrojem vitamínu C, A, D, B6. Je to přirozený antioxidant a pomáhá tedy tělu zbavovat se od toxických látek v krvi. Také působí preventivně proti ukládání lipidů v cévách, tudíž zabraňuje vzniku aterosklerózy. Příznivé účinky má i u lidí s vysokým krevním tlakem, dokáže ho částečně regulovat.
  • Česnek: preventivně působí proti ucpaným tepnám a pomůže i s vysokým tlakem.
  • Zázvor: má vasodilatační vlastnosti a potlačuje oxidaci oxidu dusnatého. Snižuje krevní tlak a udržuje cévy zdravé.

Jak si preventivně počínat před srdečními nemocemi?

Primární prevencí srdečních onemocnění je především změna životního stylu. Do jídelníčku je vhodné zařadit více ovoce a zeleniny, libového masa, ořechů, ryb. Také se doporučuje zařadit do svého týdenního harmonogramu jakoukoliv pohybovou aktivitu. Pokud sportu moc nefandíte, je dobré alespoň chodit na delší procházky, obzvlášť pokud máte sedavé zaměstnání. Výhodou je rovněž přestat kouřit. Celkovému zdraví také přispěje dostatek kvalitního spánku. Myslete na své fyzické, ale i psychické zdraví a vaše srdce vám to v dobrém navrátí. Prodlouží vám to zcela jistě život, který je přeci tak krásný.

Jak si připravit léčebný nápoj k udržení zdravého srdce

Na léčivý nápoj si připravte tyto ingredience: 2 litry filtrované vody, 4 organické citrony, 4 stroužky česneku, větší kus zázvoru. Citrony nejprve omyjte a nakrájejte je na malé kousky. Česnekové stroužky a zázvor oloupejte. Zázvor pak ještě pokrájejte. Všechny suroviny vložte do hrnce s dvěma litry vody a přiveďte k varu. Hotový roztok nechte vychladnout. Nakonec jej přemístěte do skleněné uzavíratelné nádoby a dejte do chladu. Před použitím směs vždy protřepejte. Užívejte na lačno, nebo před fyzickým výkonem. Popíjení tohoto přírodního roztoku případně konzultujte i se svým ošetřujícím lékařem.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]