Zatočte se zadržováním vody v těle díky jednoduchému detoxikačnímu nápoji

Fotografie: Freepik

Zadržování vody v těle může způsobovat celá řada faktorů. Zejména ženy se s ním potýkají v důsledku hormonálních změn. Na tyto problémy však zafunguje čaj z jablečné kůry a dalších skvělých ingrediencí, které pomohou účinně detoxikovat váš organismus. Tento nápoj nemá žádné vedlejší účinky ani kontraindikace. Za pár dní pravidelné konzumace tak budete zase o pár kilo lehčí a nohy už neotečou!

Potřebné suroviny na přípravu léčivého detoxikačního čaje

Obstarejte si tyto ingredience:

  • 1 litr vody
  • hrst čerstvé bazalky
  • slupky ze svou jablek
  • 4 centimetry zázvoru
  • 4 tyčinky celé skořice

Jak připravit detoxikační čaj?

Do středního hrnce vlijte vodu a vložte do ní jablečné slupky, nakrájený a oloupaná zázvor a skořici. Tekutinu přiveďte k varu a poté odstavte z plotny. Následně nechte výluh vychladnout asi čtvrt hodiny a vložte do něj lístky bazalky. Směs pomocí trychtýře vlijte do uzavíratelné lahve a popíjejte zhruba půl hodiny před jídlem, tedy nejlépe nalačno.

Očistnou kúru provozujte tak dlouho, jak jen je nutné. Tudíž do té doby, než se budete cítit lépe a otoky zmizí. Snáz budete rovněž hubnout, díky nastartovanému metabolismu a pokud do svého života zařadíte i více pohybu, postava snů se stane brzy realitou.

Fotografie: Pixabay

Další přednosti jablečného čaje

Odvar z výše uvedených surovin vás také velice dobře nastartuje do nového dne. Dodá potřebnou energii. Lze jej tedy přirovnat ke kávě. A jaké jsou účinky jednotlivých ingrediencí? Bazalka podpoří vaši náladu, budete se tak cítit mnohem veseleji. Kromě jiného má i zklidňující účinky na psychiku i trávicí systém.

Jablečná slupka podpoří očistu těla, posílí imunitní systém, zklidní také trávení a dodá vitamíny. Zázvor zlepší zažívání a působí i proti zánětům. Je silným antioxidantem s detoxikačním efektem. A skořice je dokonalým spalovačem tukových zásob, stimuluje metabolismus a pomůže udržet cévy a trávení v kondici.

Fotografie: Freepik

Jaké další potraviny podpoří detoxikaci organismu?

Pokud chcete své tělo skutečně očistit od škodlivých látek, je vhodné zařadit do jídelníčku i tyto potraviny: červenou řepu, citrony, řeřichu, zelí, česnek, listovou zeleninu, artyčoky, koriandr, avokádo a v neposlední řadě i zelený čaj z nápojů. Ten podpoří redukci hmotnosti a nastartuje spalování. Důležitý je i zvýšený příjem tekutin, především pak čisté vody.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]