Blahodárné byliny, díky kterým přírodně posílíte zdraví a zvýšíte své bohatství

Bylinky lidstvo provází již od nepaměti. Používali se s oblibou v lidovém léčitelství kdysi a vyhledávané jsou i dnes. Nejčastěji jsou sušené a z jejich listů, či květů se připravuje lahodný čaj, nebo léčivý odvar na různé zdravotní neduhy. Věděli jste však, že mohou přivolat i bohatství, úspěch a pevné zdraví? Pak čtěte dál!

Magické účinky heřmánku a třezalky

Heřmánek je často používanou bylinkou, která zklidní zažívání a podpoří i léčbu potíží v dutině ústní. Rostlina symbolizuje všeobecně čistotu a pomůže vám přilákat úspěch, tudíž vylepší celý váš osobní i profesní život.

Fotografie: Freepik

K přivolání zdaru postačí popíjet čaj, nebo zhotovit heřmánkový odvar. Ti, co chtějí přilákat lásku, musí sušené okvětní lístky nosit stále při sobě. Třezalka vás zase ochrání před uřknutím, uhranutím a odráží všechny negativní energie i nepřátele. Čaj z třezalky pomůže zmírnit deprese a celkově povzbudí. 

Fotografie: Freepik

Aromatický tymián a oregano

Tymián má protizánětlivé, omlazující a osvěžující účinky. Podpoří krásu a mladistvý vzhled. Proto by jej zejména ženy měly preferovat v kosmetických produktech. Učiněným balzámem bude v maskách na obličej, na tělo, nebo na vlasy. Skvěle prospěje i koupel s několika snítkami tymiánu, budete se cítit jako znovuzrození.

Oregano je jakýmsi emočním stabilizátorem. Abyste klidně a pokojně spali a regulovali stres, je vhodné mít sáček sušeného oregana stále u lůžka. Hodí se i k plnění vonných polštářků. Celkově zklidní váš nervový systém. 

Fotografie: Freepik

Léčivý vlaštovičník větší

Vlaštovičník dokáže udržet pozitivní mysl, všeobecně je účinný i při depresích. Pomůže totiž stabilizovat duševní stav. Tato rostlinka je schopná přivolat do života úspěch, proto ji mějte v sušeném stavu při sobě.

Zázračná bazalka a majoránka k přivolání bohatství

Pokud toužíte po hojnosti a bohatství, může podle pověr pomoci bazalka i majoránka. U bazalky postačí nosit lístek neustále u sebe. V případě, že potřebujete úspěch v podnikání, doporučuje se lístky bazalky umístit do trezoru, pokladničky, nebo na práh dveří. Majoránka kromě hojnosti přivolá i štěstí. 

Fotografie: Freepik

Bobkový list přinese úspěch a meduňka podpoří intuici

Podobně jako s lístky bazalky můžete „čarovat“ i s bobkovými listy, ideálně tedy čerstvými. Pro úspěch v osobním i profesním životě noste s sebou stále lístek bobkového listu. Můžete ho vložit i do peněženky, pokladničky, nebo trezoru. Meduňka je velice oblíbenou bylinkou zejména k podpoření dobrého spánku. Avšak skvěle účinkuje i ohledně zesílení intuice v případě, že jste na jakési životní křižovatce a nevíte, jak se rozhodnout. 

Důležitá a náročná životní změna s kopřivou

V lidovém léčitelství je i kopřiva hojně používanou rostlinou, i přesto, že je považovaná za rozšířený plevel. Kopřivová aromaterapie podpoří vaši odvahu při nových a těžkých začátcích. Popíjet můžete i kopřivový čaj.

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]