Krevní skupina ovlivňuje zdraví více, než si většina lidí myslí. Každá je náchylnější k jiným onemocněním

Fotografie: Freepik

Informace o krevní skupině nejsou příliš známé a většina lidí tu svou nezná. Mnoho žen se ji dozví až ve chvíli, kdy otěhotní. Přitom se jedná o důležitou věc, která může mít zásadní vliv na vaše zdraví.

Krevní skupina je pro mnoho lidí záhadou, protože si ji jednoduše nepamatují, nebo se o ni nikdy nezajímali. Pro zdraví má ovšem velký vliv a můžete být díky tomu být více náchylní k určitým onemocněním. Pokud ji nevíte, měli byste si ji rozhodně zjistit. A pokud ji již víte, můžete se podívat na to, jaká onemocnění mají větší tendenci se objevit, pokud patříte do určité kategorie. Tento faktor ovlivňuje ale nejen nemoci, ale také hormony a vaše chování.

Fotografie: Freepik

Srdeční choroby, cukrovka a mrtvice

Hned na začátek máme dobrou zprávu pro krevní skupinu A. Studie ukazují, že vaše riziko ischemické choroby srdeční je nižší než u ostatních skupin. Odborníci si nejsou zcela jisti, proč je nižší riziko specifické právě pro tuto krevní skupinu. Někteří věří, že to může být způsobeno skutečností, že jiné krevní skupiny mají vyšší hladinu cholesterolu a více bílkovin spojených se srážením.

Cukrovka typu 2 je častější u lidí s krevními skupinami B a AB. Důvody tohoto výskytu zatím nebyly identifikovány a je rozhodně zapotřebí dalšího výzkumu. Dalším rizikem je mrtvice, která se objevuje často u lidí s krevní skupinou 0. Lékaři se domnívají, že je to způsobeno vyšší pravděpodobností vzniku krevních sraženin než u jiných krevních skupin.

Fotografie: Freepik

Rakovina žaludku a slinivky břišní

Krevní skupiny B, AB a 0 jsou vystaveny vyššímu riziku než skupina A. A lidé s krevní skupinou B mají větší pravděpodobnost rakoviny žaludku. Vědci se domnívají, že to může být způsobeno skutečností, že infekce H. Pylori je častější u lidí s krevní skupinou B.

Jedná se o bakterie, které mohou způsobit zánět a tvorbu vředů v žaludku. V této oblasti si ovšem vědci nejsou zcela jistí vůbec ničím a neví přesně, proč jsou některé skupiny náchylnější než jiné na určité nemoci.

Fotografie: Freepik

Špatná paměť a stres

Odborné studie ukázaly, že lidé s krevní skupinou 0 mají největší pravděpodobnost, že budou trpět problémy s pamětí. Samozřejmě se to v pokročilejším věku může objevit u každého z nás, ale tato krevní skupina k tomu má jasnou predikci. Stres je běžně doprovázen zvýšením hladiny kortizolu. Lidé s krevní skupinou B obvykle produkují více tohoto hormonu. Může pro ně tedy být obtížnější zvládat stresové situace. Jak vidíte, typ krevní skupiny může hodně ovlivnit kvalitu vašeho života v mnoha ohledech.

Zdroj: MedicalNewsToday