4letá holčička našla svoji matku v bezvědomí na podlaze. Díky své intuici dokázala situaci bravurně vyřešit

Fotografie: iStock

Hrdinkou příběhu je 4letá holčička jménem Isla Glaser. Její snímky obletěly svět a uživatelé webu ji uznávali jako hrdinku. Zachránila totiž svoji matku.

Byla doma se svými rodiči a malými sourozenci když malá Isla Glaser vešla do kuchyně a uviděla svou matku Haley Glaser v bezvědomí na podlaze. V pouhých 4 letech byla holčička díky učení této ženy schopna zvednout svůj mobilní telefon a dát vědět záchranné službě. Vzhledem k jejímu věku jde o velmi neobvyklý okamžik.

Snažila se z holčičky dostat důležité informace

Operátorce, která jí odpověděla na americké tísňové lince, nezletilá řekla: „Moje maminka upadla a nemůže mluvit. Má zavřené oči, leží na podlaze v kuchyni, ale nespí.“ Operátorka se jí snažila klást další otázky, aby pochopila, kde je a mohla někoho poslat na záchranu. Díky zavolání holčičky se zdravotníkům podařilo dorazit až k domu a byla to právě Isla, která jim otevřela dveře.

Holčička jednala s rozvahou a klidem

Zatímco se snažili její mámě pomoci, Isla dokonce dokázala uklidnit své mladší sourozence. Až později lékaři zjistili, že matka trpí zdravotním stavem, o kterém rodina věděla a sami rodiče holčičku naučili, co dělat v případě potřeby a na jaké číslo volat. Žena se po převozu do nemocnice uzdravila a řekla, že je na svou holčičku hrdá. Vždycky jí říkala, jak se má v takové situaci zachovat, ale doposud to nebylo potřeba.

Uspořádali na počest holčičky malou slavnost

Slova matky k holčičce jsou dojemná. „Mohla se snadno vyděsit, čelila totiž potenciálně nebezpečné a děsivé situaci, ale zvládala to naprostou kontrolou a klidem. Jsem na ni hrdá“, řekla Haley. Oblastní policejní oddělení se o Isle rychle dozvědělo a rozhodlo se uspořádat akci, aby odměnilo a uctilo malou holčičku. Právě díky členům oddělení se tento příběh rychle rozšířil do světa.

Zdroj: Bigodino

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]