Inspirace: Děti chtěly pohozený pytel odnést do kontejneru. V tu chvíli je ale polil studený pot

Fotografie: Depositphotos

Před pár dny se skupina dětí vracela ze školy. Jejich cesta vedla kolem místního rybníka, který je obklopen hustým křovím. A právě zde spatřily podezřelý pytel.

Celá situace se odehrála v Minkowicích, malebné obci v Lublinském vojvodství, jak informoval web KurierLubelski. Děti si cestou ze školy povídaly a smály se, když najednou jejich pozornost upoutalo něco zvláštního. Uprostřed křoví ležel bílý pytle, který se mírně pohyboval. Zvědavost zvítězila a děti se přiblížily, aby zjistily, co je uvnitř. K jejich úžasu a šoku zjistily, že pytel obsahuje živého psa. Okamžitě pochopily, že zvíře bylo někým opuštěno a ponecháno napospas osudu.

V nečekané situaci děti zachovaly klidnou mysl

Děti rychle zareagovaly a zavolaly dospělé. Místní obyvatelé se seběhli a pomohli otevřít pytel. Uvnitř našli vystrašeného, ale naštěstí živého psa. Podle webu Fakt bylo zvíře ihned osvobozeno a převezeno k místnímu veterináři na vyšetření. Ten zjistil, že pes je mírně dehydratovaný a podvyživený, ale jinak ve stabilním zdravotním stavu.

Pes dostal potřebnou péči a krmivo a byl dočasně umístěn do místního útulku, kde se začalo s jeho rehabilitací a hledáním nového domova. Místní úřady okamžitě zahájily vyšetřování, aby zjistily, kdo mohl být zodpovědný za takový krutý čin. Péče o nalezené psy je vždy náročná, naštěstí existuje řada organizací, na které se lidé mohou obrátit.

S koulí bahna se zdálo něco v nepořádku. Po odevzdání odborníkům je málem trefil šlak

Případ, který překonal hranice města

Nejen obyvatelé Minkowic jsou zděšeni a znechuceni tímto činem a doufají, že viník bude brzy odhalen a postaven před spravedlnost. Případ rychle získal pozornost médií a sociálních sítí. Mnoho lidí vyjádřilo svou podporu a nabídlo pomoc při hledání nového domova pro opuštěného psa. Komunita Minkowic se semkla a ukázala, že společně dokáže čelit i těm nejtěžším situacím.

Osamocený pes
Obrázek: Pexels

Tento nešťastný incident nám připomíná, jak důležité je být ostražitý a citlivý vůči osudu zvířat kolem nás. Děti z Minkowic si zaslouží velkou pochvalu za svou odvahu a rychlou reakci, která zachránila život nevinného psa. Nedávno byl v parku objeven pes i se srdcervoucím vzkazem, o tomto příběhu jsme čtenáře deníku svět Kreativity již informovali.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*