S koulí bahna se zdálo něco v nepořádku. Po odevzdání odborníkům je málem trefil šlak

Fotografie: Depositphotos

Ve veterinární nemocnici Brent Lodge Wildlife Hospital v Sidleshamu ve Velké Británii zažili opravdu raritní případ, kdy se k nim dostala malá koule bahna.

Jednoho dne se na jejich kliniku přihnali kolemjdoucí s koulí bahna, z níž vycházely zvuky. I samotní veterináři byli zvědaví, co se uvnitř skrývá. Jak se rychle ukázalo, celá tahle koule bahna byla vlastně malý živočich. Toto mládě zvířete se pravděpodobně leklo psa a instinktivně se schoulilo do klubíčka, aby se chránilo.

Záchrana, která měla šťastný konec

V bahenní kouli byl uzavřen malý ježek. Podle oficiálního profilu na Facebooku jej zřejmě pes schouleného v klubíčku poválel v bahně a to následně na zvířeti zatuhlo. Bez rychlé pomoci by bylo pro ježka téměř nemožné uniknout z tak silné vrstvy bahna, zejména když nepršelo. Ježek měl potíže s dýcháním a celá situace pro něj musela být silně stresující.

Naštěstí se dobrovolníkům i podle serveru Podaj podařilo rychle kouli otevřít a malého ježka alespoň částečně osvobodit. Pak ho nechali přes noc odpočinout, a to i z toho důvodu, že začal být poměrně dost vzteklý. Další den se pak vrhnuli na kompletní odstranění zbytků bahna. Po nečekaném dobrodružství se tento malý dobrodruh rychle zotavil.

Pan Miloslav ze severu Čech obdržel od České pošty balíček, který si neobjednal. Byl v něm poklad

Všímavost lidí zachránila nevinný život

Tento případ ukazuje, jaké nečekané situace mohou veterináři na denní bázi řešit a jak důležitá je rychlá a efektivní pomoc pro divoká zvířata v nouzi. Díky jejich péči má mladý ježek šanci na nový začátek a možnost vrátit se do divočiny, kam patří. Každý takový případ také připomíná, že lidská péče a ochrana jsou klíčové pro udržení rovnováhy v přírodě a ochranu ohrožených druhů.

V posledních desetiletích se však populace ježků v Británii rapidně snižuje. Tento trend neohrožuje pouze jejich přítomnost v zahradách, ale i jejich existenci jako druhu. Nejedná se ale o jediné zachráněné divoké zvíře, nedávno jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali o koťatech ve stodole, která byla ve skutečnosti něčím jiným.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*