Zachránila svého 12letého syna za cenu vlastního života. V jejich domě vypukl ničivý požár

Fotografie: iStock

To, co začalo jako obyčejné pondělí, se rychle změnilo v tragédii, když v domě rodiny vypukl požár. Statečná matka se pokusila zachránit svého 12letého syna, aniž by se starala o vlastní bezpečnost.

Hasiči s požárem bojovali několik hodin, ale členové rodiny byli zdrceni, když byla v domě později objevena 35letá Brittany Jonesová. Podle deníku Daily Sentinel sdílela Brittany dům v Camdenu ve státě New York se svým manželem Aaronem a dvanáctiletým synem Anthonym. Přestože se synovi manželů podařilo z pekla uniknout, jeho matka tragicky zemřela.

Viděli všechny, kromě matky

Pětatřicetiletá Brittany znala svého manžela Aarona od svých 15 let. Pár se seznámil na střední škole a od té doby byli nerozlučná dvojka. Brittany pracovala jako sociální pracovnice a všichni ji znali jako ochotnou ženu. Manželé měli syna, kterému bylo 12 let, když se jejich život ze dne na den obrátil vzhůru nohama.

Dne 25. července 2022 byla Brittany doma se svou rodinou, ale nikdo z nich nemohl tušit, co je té noci čeká. Ve 21:45 se v rodinném domě spustil požární poplach a sousedé si všimli šlehajících plamenů. Klepali na dveře, ale když jim nikdo neotevřel, vytočili číslo tísňového volání.

Sousedka si vzpomněla, že když přijela, požár už zachvátil celý dům. Viděla Aarona i jeho syna, ale Brittany nebyla k nalezení. O několik okamžiků později všichni společně sledovali, jak se hasiči snaží plameny zkrotit. Stáli tam asi hodinu a půl a celou dobu se modlili, aby Brittany byla v pořádku.

Naděje na šťastný konec se rozplynuly

Jeden z prvních záchranářů však oznámil, že Brittany se před požárem nepodařilo utéct – místo toho strávila poslední chvíle tím, že se starala o to, aby se její syn dostal bezpečně z domu a obětovala pro to svůj vlastní život. „Na její sílu jste se mohli vždy spolehnout. Nikdy se nezastavila na půli cesty – všechno dělala ze všech sil,“ řekla Kayla o své švagrové.

Fotografie: Freepik

Všichni v okolí věděli, že Aaron a jeho syn přišli při požáru o všechno, a několik lidí poslalo zprávy s dotazem, jak mohou pomoci. Rodina tedy založila transparentní účet na stránce GoFundMe a vzdala tam mamince hold s tím, že ji „nikdy nikdo nenahradí“. Brittanin švagr napsal: „Můj bratr přišel o manželku. Můj synovec přišel o matku. Zachránila synovi život a postarala se o to, aby se dostal z domu. Peníze jsou teď to poslední, na co myslí. Přišli však o všechno.“

Zdroj: Meaww

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*