99 % hospodyněk dělá tuto chybu, za kterou brzy draze zaplatí. Musíte s tím ihned přestat

Fotografie: ProjectManhattan / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Zdá se to jako velmi jednoduché. Vodu, která nám zbyde po uvaření vajec, jednoduše vylijeme do dřezu, který máme hned po ruce. To je ale velká škoda, její využití je totiž jiné.

Vejce jsou důležitým zdrojem bílkovin, kromě toho jsou také velmi bohaté na minerály a vitamín D. A právě tyto důležité prvky se během vaření uvolňují do vody, je tedy jasné, že právě voda po vejcích je téměř tekutým zlatem. Její využití v domácnosti je opravdu široké a jen tak ledabyle tuto tekutinu vylévat do odpadu je téměř až hřích.

Nejen hnojivo pro rostliny, také výborný zdroj vápníku

Webový magazín Recettesplat upozorňuje na to, že voda, která zbyde po vaření vajec, je bohatým zdrojem vápníku. To je prvek, který velmi oceňují rostliny a to nejen ty pokojové, ale i zahradní. Z tekutiny, která nám po uvaření vajec zůstane v hrnci, se tak stává ideální hnojivo. O podobnou informaci jsme se již v minulosti se čtenáři deníku SvětKreativity podělili. Je tedy jasné, že vylévat vodu od vajec do odpadu je přímo hřích.

Její použití je velmi jednoduché. Jakmile máme vejce hotová, hrnec postavíme sranou a vodu necháme vychladnout. Vodu následně můžeme použít na zalití květin za oknem, na záhoncích, ale i na pěstovanou zeleninu nebo ovoce. Musíme si ale dát pozor na jednu věc, vod, ve které vajíčka vaříme, nesmí být osolená. Sůl je totiž pro naše rostliny škodlivá.

Věci, které automaticky děláte a tloustnete po nich. Přestaňte s nimi a za pár dní uvidíte první změnu

Voda z vajec není jediným bohatým zdrojem

Existují ale i další suroviny, které máme ve zvyku připravovat ve vodě a té se následně zbavovat. I v případě brambor je toto chování velkou chybou. To je skutečnost, na kterou upozorňuje internetový magazín M.magazinplus. Škrob, který tato voda obsahuje, je velmi účinným pomocníkem při odstraňování nečistot a rozpouštění mastných skvrn. Hodí se na vyčištění dřezu, podlahy nebo starých dlaždic.

Vejce
Fotografie: Pexels

Voda po bramborách se může hodit také jako pomocník při boji s plevelem. Pokud ji ještě vařící nalijeme na nežádoucí květiny, dojde k tomu, že škrob ucpe jejich póry a velmi výrazně je omezí v růstu. Voda po těstovinách je zase výbornou přísadou do omáčky. Díky ní vytvoříme hladkou a jemnou omáčku. Ideální je také pro předmáčení luštěnin.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*