Věci, které automaticky děláte a tloustnete po nich. Přestaňte s nimi a za pár dní uvidíte první změnu

Fotografie: Depositphotos

Někteří lidé jsou mnohdy na pokraji zoufalství z toho, že stále přibírají na váze. Důvodem takového přibírání však může být jeden ze špatných návyků, které ráno dělají.

Udržet si štíhlou linii nebo požadovanou hmotnost není pro některé lidi zrovna jednoduché. Častokrát se jim podaří nějaká ta kila shodit, ale časem je naberou zpět – a mnohdy i nějaká navíc. Tito lidé se pak snaží držet různé nesmyslné diety s příslibem, že jejich váha začne klesat. Ve spoustě případů však váha naopak ještě o něco více přibývá. Velmi pravděpodobně za tím stojí jeden z těchto návyků, které přibírání na váze napomáhají.

Málo spíte a nesnídáte

Je všeobecně známo, že ke štíhlé linii vede cesta přes zdravou stravu a dostatek pohybu. Tyto dva faktory však nejsou jediné, které mají na tělesnou hmotnost vliv. Velmi podstatný je také spánek. Mít dostatek spánku je velice důležité. Musíte však dbát i na to, zda nespíte až moc, protože to také může negativně ovlivnit vaši hmotnost. Mezi další špatné návyky patří vynechávání snídaně, které jde ruku v ruce s dlouhým spánkem. Často vám kvůli němu totiž nezbyde čas se nasnídat.

salát z řepy

Beru červenou řepu a kukuřici a připravuji nejsvěžejší sálat léta. Okamžitě nastartuje i hubnutí

Nevážíte se a používáte mobil

Dalším návykem, který spousta lidí praktikuje, je to, že si nehlídají svou váhu. Ideální dobou na vážení je vždy každé ráno poté, co se vyprázdníte. Snažte se svou tělesnou hmotnost pravidelně hlídat, abyste věděli, zda se mění. Važte se proto klidně i každý den. Stejně tak se pokuste vynechat po ránu kontrolování zpráv na telefonu.

Čtení zpráv hned po ránu vás totiž může uvést do stresu, ve kterém pak budete pokračovat i po zbytek dne. Navíc se u projíždění sociálních sítí nebo zpráv můžete „zaseknout“ na delší dobu a opět se nevyhnete tomu, že vám nezbyde dostatek času na snídani. Vynechaná snídaně vás opět může poznamenat na celý den, jelikož se pak můžete cítit více unavení z toho, že tělo nedostane potřebný přísun energie, který potřebuje pro své správné fungování.

ovesná kaše s banánem
Fotografie: Pixabay

Nepijete a špatně se oblékáte

Dalším pravidelným zlozvykem je to, že se ihned po ránu nenapijete. Ranní sklenicí vody nastartujete metabolismus a tělo začne spalovat. Ve svém jídelníčku také zřejmě volíte špatné sacharidy, kvůli nimž přibíráte. Tělo jich pak vyžaduje stále více a vy jíte nezdravě. Zkuste ráno třeba ovesné vločky nebo pouze ovoce. Neuškodí také ranní meditace, protažení a vpuštění slunečních paprsků do místnosti.

Zdroj: Newsitamea

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]