Proč do pračky před praním přidat trochu pepře. Výsledek vás zcela jistě překvapí

Fotografie: Vlastní tvorba

V dnešní době je praní v pračce zcela běžná záležitost. Je to snadné, zvládne to každý. Ne každý ale zvládne udržet oblečení zářivé a bez blednutí.

Nejtěžším úkolem při praní v pračce je nejspíše barevné prádlo. Pokud to není opravdu kvalitní kousek, může se stát, že vybledne do světlejších barev nebo barvu ztratí úplně. Takový kousek už potom můžete využít jako hadr na podlahu nebo rovnou vyhodit. A opravdová škoda je to především tehdy, když vyblednou nějaké krásné šaty nebo oblek, jenž jste oblékli jen jednou a nebyl zrovna levný. Jak se lze takové škodě vyhnout?

Černý mletý pepř

Je asi těžké tomu uvěřit, ale i obyčejný černý pepř může zachránit oblečení před vyblednutím a pomůže ho zachovat krásné a zářivé. Tajemství tohoto parádního triku spočívá v tom, že zrna černého pepře čistí prádlo od přebytečného pracího prášku, který na oblečení zůstává a způsobuje blednutí. Nemusíte se obávat ani zápachu, oblečení vám rozhodně nebude vonět pepřem, a přebytečná zrnka se při máchání odplaví.

Fotografie: Depositphotos

Postup je snadný a nenáročný. Stačí dát barevné prádlo do pračky, nasypat prací prášek a do bubnu přidat lžičku mletého černého pepře. Pokud se pro tuto metodu rozhodnete, doporučuje se zvolit praní za studena a teplota vody by neměla přesáhnout 30 stupňů. Po vyprání by se prádlo mělo vyvěsit, nejlépe venku, a nechat volně uschnout. Prádlo se tak provětrá a provoní.

Funguje i stolní ocet

Další skvělou alternativou přípravku proti blednutí oblečení je klasický ocet. Ten funguje nejlépe na černé oblečení, u kterého je blednutí docela častý jev, a napomáhá zachování originální barvy oblečení. Stačí pouze přidat několik lžic octa do pračky a prací proces už se o vše postará sám. Strach ze zápachu mít nemusíte, ocet se v pračce vypaří, a tak vaše prádlo bude krásně vonět. Druhou možností je dát pár lžic octa do velké nádoby s vodou a do této směsi prádlo ponořit na 15–20 minut. Následně už stačí jen prádlo opláchnout a nechat usušit.

Fotografie: Depositphotos

Ocet má také skvělé účinky i pro samotnou pračku. Napomáhá proti tvorbě vodního kamene a plísní uvnitř tohoto přístroje, využívá se také místo aviváže a je skvělým pomocníkem pro zbavování se skvrn a nepříjemného zápachu. A pokud máte na oblečení chlupy od domácího mazlíčka, stačí oblečení octem omýt. Nejenže chlupy z oblečení zmizí, ale už se na omytý kus ani nepřilepí.

Zdroj: TheKitch

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*