Zásadní chyby, které ohrožují životnost pračky a dopouští se jich čím dál tím více lidí

Fotografie: Freepik

Ne každý je obeznámen se správným způsobem používání pračky. Pračka je stroj, bez kterého se neobejdeme. I přesto sami často zkracujeme její životnost. Je to proto, že mnoho lidí dělá velkou chybu při přidávání pracího prostředku, který by mohl jejich stroje stát několik let života.

V tomto článku se ve 3 bodech podíváme na to, jak nejlépe používat prací prostředek a zároveň chránit prádlo i pračku bez zničení.

Jsou pokyny k pračce správné?

Pokud věnujete pozornost pokynům na pračkách nebo pracích prostředcích, obvykle jde o přidání pracího prostředku do zásobníku dávkovače tekutého prostředku. Často však slyšíme, že práškový prací prostředek by neměl být dáván do zásobníku dávkovače pro tekutý produkt, protože by mohl v zásobníku zaschnout nebo ucpat trubičky, které by se rozpustily dříve, než dorazí k prádlu atd.

Fotografie: Pixabay

Tyto obavy nejsou opodstatněné, protože zásobníky na dávkovače tekutého prostředku jsou speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly různým typům použitých detergentů. Kromě toho existuje několik tipů, jak vyčistit vnitřek pračky a odstranit všechny zbytky práškového pracího prostředku, který by mohl někde zaschnout.

Nemusíte se proto obávat, že byste tímto krokem pračku zničili. A můžete s klidem v duši vkládat do stejného zásobníku tekuté i práškové prací prostředky.

Fotografie: Pixabay

Můžete práškový prací prostředek vložit přímo k prádlu?

Aby lidé zabránili uvíznutí práškového pracího prášku v koši nebo ucpání hadiček, často se rozhodnou ho dát přímo do bubnu stroje spolu s prádlem. Tato metoda se obecně používá k tomu, aby umožnila detergentu dosáhnout svého cíle přímo, přičemž se vyhne znečištění dávkovací misky.

Ačkoli se metoda může zdát účinná a bezpečná, má hned několik nevýhod. Zbytky prášku vám zůstanou přímo na prádle, což může vést ke kožním potížím, ale ničíte tím i stroj samotný. Proč?

Fotografie: Pixabay

Hlavní nevýhodou je, že pračky jsou konstruovány tak, že voda vstupuje do nádrže pod tlakem, aby se prací prostředek rozpustil a vytvořil pěnu, což výrazně zvyšuje jeho účinnost. Tímto způsobem je prací prostředek již pěnivý, než přijde do styku s oblečením.

Pokud je přímo v bubnu, jeho rozpuštění trvá déle, což prodlužuje dobu praní a zvyšuje spotřebu elektřiny. Díky vložení pracích prostředku přímo do bubnu bude vaše pračka pracovat mnohem více a zkrátí se její životnost.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]