Odstraňte nečistoty z bílého prádla bez bělidla a agresivních přípravků

Fotografie: Depositphotos

Někdy mohou být skvrny tvrdohlavé a je obtížné je odstranit. Existují však triky, které znají zejména zkušené ženy v domácnosti, jež fungují i na velmi odolné skvrny na bílém prádle. Zjistěte, jak získat opět zářivě bílé prádlo pomocí těchto účinných metod.

Není totiž vůbec třeba se vyzbrojovat bělicím prostředkem. Chcete-li odstranit stopy po potu nebo oživit staré a zašlé prádlo, vyplatí se mít v rukávu tyto efektivní triky.

Fotografie: Freepik

Obtížně odstranitelné skvrny

Na prádle se mohou objevit různé těžko odstranitelné skvrny. K nim patří zejména skvrny od mastnoty, inkoustové skvrny, krvavé skvrny, skvrny od červeného vína nebo skvrny od kávy. S těmito skvrnami si většinou ani odstraňovače skvrn příliš neporadí. Tyto metody ale fungují spolehlivě a můžete je použít i na jemné prádlo z choulostivých materiálů. Je to zcela bezpečné.

Jak odstranit skvrny pomocí jedlé sody?

Tento bílý prášek je na odstraňování skvrn naprosté eso. Vaše prádlo bude nejen bílé jako sníh, ale také čisté a příjemně voňavé. Je to skvělé řešení při odstraňování náročných skvrn, pokud víte, jak jej používat. Budete potřebovat smíchat 250 g jedlé sody se čtyřmi litry vody. Do této směsi ponořte oblečení a nechte jej namočené aspoň hodinu. Poté oblečení jemně vyždímejte a dejte vyprat na klasický program.

Fotografie: Freepik

Bělostná čistota díky aspirinu

Odložte klasické mýdlo z Marseille a raději si zajděte do nejbližší lékárny. Proč? Nejlepším způsobem na odstraňování zašlých skvrn je totiž použití aspirinu. Chcete-li tuto možnost využít, budete potřebovat šest šumivých aspirinů. Ty dejte do umyvadla naplněného vroucí vodou a nechte je řádně rozpustit. Poté do směsi dejte prádlo a nechte jej zde odležet alespoň hodinu. Pokud je skvrna velmi odolná, můžete si pomoci kartáčkem na zuby, hadříkem nebo houbičkou.

Bělení s citronem a octem

Do citronu přidejte bílý ocet a vznikne vám výborný odstraňovač skvrn na bílé prádlo. Citron totiž báječně bělí, ale ocet také pečuje o vlákna látek a pomáhá jim snadněji pustit zapranou špínu. Skvěle funguje například na skvrny od vína – nikdy to nebylo jednodušší. Jednoduše přidejte lžíci citronové šťávy a tři lžíce octa do lavoru s vodou a do něj naložte na hodinu znečištěné prádlo. Skvělým bonusem je také to, že díky této směsi zmizí z prádla veškerý zápach.

Fotografie: Freepik

Pozor na žehlení

Dejte si při odstraňování skvrn pozor na práci s žehličkou. Nikdy nežehlete prádlo, které na sobě stále má nějaké skvrny. Takto byste docílili pouze toho, že by se skvrna ještě více zapracovala do látky a už ji nikdy pořádně neodstraníte.

Vždy prádlo žehlete až poté, co jste naprosto spokojeni s výsledkem odstraňování skvrn. Pamatujte také na to, že žehlení by se mělo provádět ideálně napařovací žehličkou, která je k materiálům šetrnější.

Zdroj: TheSpruce

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]