Zbavte se zápachu a nečistot z pračky díky osvědčeným postupům

Lámete si hlavu nad tím, jak vyčistit pračku? Tedy konkrétně tu část, kterou je dávkovač na prací prášek? Existuje několik metod. Jejich výhodou je jak to, že jsou efektivní, tak i to, že použít můžete věci, které máte běžně ve své domácnosti. Podívejte se společně s námi, co bez problémů funguje.

Peroxid vodíku

Máte ho doma? Podívejte se do své lékárničky. Když ho zde najdete, tak ho smíchejte s trochou vody a nastrouhaného mýdla. Tento roztok naneste na dávkovač pracího prášku, nechte ho půl hodiny působit a potom otřete. Tato rada, jak vyčistit pračku, funguje naprosto spolehlivě.

Jedlá soda

Nejenom na pečení, nebo na pálení žáhy, ale i ve chvíli kdy hledáte metody, jak vyčistit pračku. Jedlá soda je velmi dobrý pomocník. Smíchejte ji s vodou v poměru 1:1 a potom naneste na celý zásobník, ale i klidně další špinavá místa. Dále ji nechte 10 minut působit a potom pomocí houbičky dočistěte. Nečistoty budou minulostí.

Ocet

Nejenom v kuchyni, ale také ve vaší koupelně může být velmi dobře použitelný, pokud jde o efektivní postup, jak vyčistit pračku. Základem je dávkovač pracího prášku vyndat a důkladně ho posypat jedlou sodou.

Potom na něho začněte stříkat ocet. Díky tomu vznikne zajímavá chemická reakce. Takto nechte chvíli působit a opláchněte.

Kyselina citronová

I ta je dobrým čističem. Smíchejte ji společně s vodou a získáte velmi dobrý čisticí roztok. A navíc není použitelná jenom na přihrádky. Kyselinu citronovou lze nasypat i do samotné přihrádky místo prášku, pračku můžete pustit naprázdno na co nejvyšší teplotu a díky tomuto postupu se snadno zbavíte vodního kamene.

Produkty z obchodu

Na závěr rada spojená s tím, že můžete použít také různé produkty z obchodu. Ty si ale nechte až jako poslední možnost. Proč? Jelikož mnohem lépe může působit to, co máte běžně doma. Navíc kupované čističe mohou obsahovat i zbytečně mnoho chemie, což není v tomto směru také příliš bezpečná věc.

Fotografie: Pixabay, Freepik