Naučila se správně prát i sušit a její rodina si pochvaluje dokonale měkké ručníky

Nevíte, jak na měkké ručníky? Stačí jenom správně prát i sušit. Tento jednoduchý postup vám k dokonalé měkkosti pomůže. Budete litovat, že jste ho neznali dříve, jelikož se skutečně jedná o velmi jednoduché postupy. I takové drobnosti a mírné změny však dokážou pomoci k tomu, aby byly ručníky dokonalé. Jak tedy na ně?

Pračku naplňte správně

Nikdy byste do ní neměli nacpat všechny své ručníky. Vždy ji plňte jenom tak, aby byla plná z poloviny, maximálně ze ¾. To je ta nejlepší cesta, jak mít měkké ručníky, jelikož každý z nich zde bude mít dostatek místa a nebude doslova utlačován jiným ručníkem.

Sušte je venku

I když doma máte sušičku, tak když chcete mít měkké ručníky, raději je pověste venku na prádelní šňůru. Kombinace čerstvého vzduchu, dále také slunce a větru je to nejlepší, jak jim zajistit dokonalou měkkost. Proto doporučujeme pouštět se do praní až ve chvíli, kdy je předpověď počasí pozitivní a nehrozí jakákoliv mračna, nebo déšť.

Dejte pozor na aviváž

Další rada je založena na používání aviváže. Myslíte si, že právě díky ní budete mít měkké ručníky. Opak je pravdou. Když ji přidáte do praní, tak způsobíte pravý opak. Vaše ručníky budou nejenom tvrdé, ale také budou ztrácet svou přirozenou schopnost bezproblémové absorpce vlhkosti. Proto se jí skutečně vyhněte, i když se vám to může zdát na první pohled celkem zvláštní fakt.

Perte ekologicky

Roli hraje i to, v čem ručníky vyperete. Místo klasického pracího prášku, který je plný chemie, doporučujeme využít ekologickou variantu, která je na měkké ručníky jasnou volbou. Potřeba bude šálek octu, půl šálku jedlé sody a šálek horké vody. Takto vytvoříte jednoduchý ekologický prací prášek, který umístíte stejně jako ten klasický, do správné přihrádky. A potom perete dle zvyku. Ocet dokáže odstranit nečistoty a jedlá soda zase napomůže tomu, že změkčí vodu.