Obyčejná mouka jako účinný přírodní čistič. Metoda, kterou využijete nejen v kuchyni

Mnohé hospodyňky se zabývají myšlenkou, jak co nejefektivněji domácnost uklidit a jaké čisticí prostředky využít. Zejména pak kuchyňský dřez bývá místem, který vyžaduje zvýšenou péči, jelikož je ve větší míře používán a jeho povrch tak značně namáhán. Použít k jeho vyčistění můžete samozřejmě prostředky kupované, avšak skvělé účinky má i obyčejná mouka.

Jak používat mouku k čistění dřezu?

Pšeničná mouka je velmi praktickou a šetrnou metodou, která pomůže s čistěním kuchyňského dřezu. Rovněž je i ekonomicky výhodnější oproti jiným druhům čistících prostředků. Má mírně abrazivní účinky, proto je vhodná na jakékoliv nerez povrchy. Zároveň se při jejím používání nemusíte obávat žádných škrábanců. Jak tedy mouku na čištění použít?

  • Nasypte do kuchyňského dřezu trochu pšeničné mouky.
  • Pomocí suchého bavlněného hadříku, nebo houbičky vyčistěte krouživými pohyby celý povrch dřezu.
  • Po vyleštění dřezu mouku vyjměte, aby se při splachování vodou nedostala do kanalizace. Při promísení s tekutinou se z ní totiž stane lepkavá hmota, která vám snadno ucpe odpad. Proto buďte opatrní.
  • Až veškerou mouku z dřezu pomocí papírového ubrousku odstraníte, omyjte jej teplou vodou a těšte se z jeho čistoty a lesku.

Mouku lze použít i na vyleštění starších nerezových hrnců, nebo na mastné oblečení

Pokud máte v kuchyňských zásobách starší nevzhledné hrnce, mouka může také pomoci s jejich oživením. Při jejich čištění postupujte obdobně jako u dřezu. Rozhodně nepoužívejte k leštění hrubé kartáče, houbičky ani drátěnky.

Mouka může velmi dobře nahradit i kupovaný tekutý písek. Pokapali jste si snad svůj oděv olejem, či jiným druhem tuku? Pak postačí na skvrnu nasypat menší množství mouky, která mastnotu skvěle absorbuje a po vyprání je oděv zase jako nový. Pšeničná mouka tedy není jen výborným pomocníkem při vaření, ale také účinně zabere v oblasti úklidu a údržby domácnosti.

Fotografie: Freepik, Depositphotos

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]