Hladká mouka pomůže rozzářit špinavý dřez, umyvadlo i vanu

Fotografie: Freepik

Hladká mouka je nezbytnou součástí kuchyňské výbavy každé šikovné a praktické hospodyňky. Díky ní můžeme péct lahodné pečivo, koláče a také jí zahušťujeme omáčky a polévky. Věděli jste však, že tuto levnou surovinu je vhodné použít i při úklidu domácnosti či při jiných praktických činnostech? Přesvědčíme vás, že to lze. Neváhejte a pusťte se do objevování nepoznaného.

Jak vyčistit kuchyňský dřez pomocí hladké mouky

Prvním skvělým tipem na úklid pomocí mouky je čištění kuchyňského dřezu. Bude se dokonale lesknout. Postupujte podle těchto kroků:

  • Nejprve dřez omyjte teplou vodou s příměsí tekutého nebo tuhého mýdla. Můžete použít i jemný prací gel, nebo prášek.
  • Poté kuchyňský dřez pečlivě omyjte a osušte papírovými ručníky. Můžete použít i dobře savou bavlněnou utěrku. Na povrchu by neměla zůstat ani kapka vody.
  • Následně do dřezu nasypte rovnoměrně hladkou mouku (asi šálek) a povrch vyleštěte pomocí bavlněného suchého hadříku.
  • Nakonec mouku opatrně odstraňte z dřezu pomocí papírových utěrek. Raději ji nesplachujte, abyste neucpali odpadní trubky. Tento způsob čistění lze ostatně vyzkoušet i s jiným druhem mouky.
Fotografie: Depositphotos

Žádný z jiných prostředků nedokáže to, co obyčejná mouka. Váš dřez bude vyhlížet jako nový a všichni členové rodiny i známí budou žasnout nad jeho leskem.

Další praktické rady, jak použít hladkou mouku

Hladká mouka perfektně poslouží nejen při čištění dřezu. Pokud máte doma staré mosazné vázy a potřebujete je vyleštit, dobře poslouží pasta z těchto ingrediencí: 1 hrnek hladké mouky, 1 hrnek jemné soli, 1 hrnek octa.

Vše dobře smíchejte, abyste získali hustější hmotu. Tou pak pomocí hadříku leštěte mosazné předměty. Budete překvapeni, jak tento trik funguje.

Fotografie: Depositphotos

Mouka je spolehlivým pomocníkem i při odrazování vlezlých mravenců. Tyto nevítané lezoucí hosty vypudíte z domu, když do míst, kde se vyskytují, nasypete trochu moučného prášku.

A v neposlední řadě mouka dokonale nahradí předraženou modelační hmotu pro děti. Tu vyrobíte z tří až čtyř hrnků mouky, hrnku vody, lžíce oleje, potravinářského barviva a ¼ hrnku soli.

Fotografie: Pixabay

Se svými ratolestmi se tak můžete pustit do kreativního tvoření různých postaviček. Zbylou hmotu je možné dát do lednice, kde vám vydrží do dalšího použití. Vymodelované figurky lze třeba i upéct v troubě.