Místo vyhazování použijte ocet. Díky němu budou ručníky opět příjemně měkké

Chcete, nebo dokonce potřebujete mít opět měkké ručníky? Inspirujte se postupem této ženy, která použila obyčejný ocet. Kdo ví, zda na začátku tohoto nápadu stála náhoda, nebo inovace v podobě jiného využití octu. Pravdou ale je, že tento postup funguje a my musíme jasně říci, že funguje velice dobře.

Staré ručníky nevyhazujte

Pokud jsou vaše ručníky již staré, nepříjemní na dotek, a dokonce mohou vaši kůži škrábat, nemusíte je vyhazovat, jako jste to dělávali v podstatě doposud. Je lepší možnost, jak je ještě dále využít. I když se to nezdá, stanou se z nich opět dokonalé a příjemné měkké ručníky, které budete milovat na první dotek. Stačí pouze použít něco, co máte běžně doma.

Základem je ocet

To, co budete potřebovat, je jenom obyčejný ocet, který používáte na okyselení jídel. Na běžnou dávku praní budete potřebovat hrnek desetiprocentního octa. Ručníky dejte do pračky, nastavte klasický program na 60 stupňů a místo pracího prášku nalijte do nádobky ocet. Pračku zapněte a nechte ji projít celým pracím cyklem. Nic více do pračky nepřidávejte.

Potom jedlá soda

První fáze je za vámi. Nyní nastává ještě ta druhá. Vyprané ručníky z pračky nevyndávejte, ale nechte je v ní. Opět nastavte stejný program, ale tentokrát použijte místo pracího prášku jedlou sodu. Postačí zhruba půl hrnečku. Ten nasypte tam, kam dáváte prací prášek a pračku zapněte a nechte opět projít celým pracím cyklem.

Opět dokonalé

Co bude výsledkem tohoto dvoufázového praní? Budou to opět dokonale měkké ručníky, které zajistí, že budou, jak velmi dobře sát vodu z vašeho těla, tak budou na dotek i maximálně příjemné. Jak vidíte, stačily vám jenom věci za pár korun, které má ve své kuchyni naprosto každý. Ale málokdo ví, že tak dobře fungují. Podobný postup samozřejmě můžete uplatnit i na klasické ručníky.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]