Pravidelná dezinfekce pračky je nutnost, na kterou ženy zapomínají. Postup je přitom tak snadný a levný

Fotografie: Depositphotos

Čištění pračky je jednou z domácích prací, které ženy nemají příliš v lásce. Ale se správnými prostředky to může být docela hračka.

Dezinfekci pračky lze nyní provést velice snadným způsobem. Jsou ženy, které to dělají již léta, a výsledek je vždy mile překvapí. Pokud se vám na staré pračce objevila plíseň a prádlo už z ní nevytahujete čisté a voňavé, je tento způsob přesně pro vás. Tento postup se doporučuje opakovat každých 6 měsíců. Sice to nějakou dobu potrvá, ale vy nemusíte dělat nic jiného, než jen zapnout pračku.

Co budete potřebovat

Pro tento způsob čištění nebudete potřebovat žádné drahé chemikálie ani čisticí prostředky. Vyjde vás to na pár korun a vlastně skoro každý má tyto věci doma.

  • 1 kg jedlé sody,
  • 4 litry vody,
  • 1 litr octa.
Fotografie: Pexels

Je to vážně hračka

Přímo do bubnu pračky nalijte 4 litry vody a k tomu přidejte ve vroucí vodě rozpuštěnou jedlou sodu. Teď jen nastavte pračku na nejdelší program a nechte ji prát. Jakmile to bude hotové, přidejte ocet. Ten ale nalijte do přihrádky, kam se dává aviváž a prací prášek. Opět spusťte ten nejdelší program.

Pračka bude dokonale čistá

Soda vám pomůže rozpustit veškeré nečistoty, jako jsou vlasy, kousky látek i vodní kámen. Ocet na druhou stranu dokáže zlikvidovat všechny zárodky plísní, a tím eliminuje všechny pachy, které se mohou postupem času začít pračkou šířit. Také dokáže rozpustit vápenaté soli, jež obsahuje prací prášek.

Fotografie: Pexels

Jaké jsou další tipy

Na těsnění pračky rozhodně nepoužívejte agresivní prostředky. Můžete ho místo toho vyčistit octem. Pro ruční čištění bubnu pračky použijte roztok jedlé sody a kyseliny citrónové. Tato směs dokáže rozpustit vodní kámen už při prvním kontaktu. Také není od věci nasypat balíček kyseliny citrónové do dávkovače na prací prostředek – jedná se o trik na tvrdou vodu.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]