Díky této domácí aviváži mám vždy to nejměkčí prádlo. Je 3x levnější než jakákoliv z obchodu

Fotografie: Tszrkx / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Pokud toužíte po svěží vůni na vašem prádle, můžete si snadno vyrobit domácí aviváž. Zakoupené komerční produkty často obsahují látky, které mohou způsobovat alergie.

Nákup komerčních aviváží často nese riziko alergických reakcí z důvodu obsahu chemických látek. Díky této metodě si však můžete vyrobit přípravek s oblíbenou vůní, který nejenom zjemní textilie, ale také jim dodá příjemnou vůni. Máme pro vás připraven ne jeden, ale hned dva recepty na dokonalou domácí aviváž.

Sáhněte po kombinaci octu a jedlé sody, nebudete litovat

V míse nebo vhodném nádobí smíchejte 500 mililitrů vody a 100 mililitrů octa. Octová voda pomáhá odstranit zbytky nečistot a zjemnit tkaniny. Postupně přidávejte 2 lžíce sody, která pomůže odstranit zbytky nečistot z prádla. Nakapejte do směsi 5 kapek éterického oleje dle vašeho výběru.

Éterický olej nejen dodá prádlu příjemnou vůni, ale také může mít další výhody, jako je například antiseptické nebo antivirové účinky, v závislosti na druhu použitého oleje. Dobře promíchejte směs, aby se všechny ingredience rovnoměrně spojily. Podle webu Život takto připravenou aviváž můžeme jednoduše nalít do speciálního oddílu v naší pračce.

Čištění roštu trouby už neodkládám díky tomuto geniálnímu triku, který zabere 2 minuty

Pomoci nám může také obyčejná sůl

Pokud doma nemáme ani ocet ani sodu, nemusíme zoufat. Podle webu CleanMySpace si aviváž můžeme připravit i z jiných ingrediencí. Stačí v malé nádobě smíchat 2 hrnky hrubozrnné soli (nebo epsomské soli) s asi 40 kapkami éterického oleje a půl hrnkem jedlé sody. Směs dobře promíchejte, aby se všechny ingredience rovnoměrně spojily a aroma oleje bylo rovnoměrně rozprostřeno. Tato aviváž se solí je skvělou alternativou k těm průmyslovým.

kuchyňská sůl
Fotografie: Freepik

Sůl pomáhá čistit a změkčovat vodu a prádlo, zatímco éterický olej dodává příjemnou vůni. Její výhodou je i to, že si nemusíme aviváž připravovat předem, pokud upravíme dávkování, můžeme si ji namíchat přímo před praním. Čtenáře deníku SvětKreativity jsme nedávno informovali také o tom, jak správně pověsit prádlo, aby bylo co nejrychleji suché.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*