Jednoduchý hotelový trik, díky kterému se i nejšpinavější záchod doslova sám vyčistí během 2 minut

Fotografie: Depositphotos

Tablety na nádobí obsahují účinné čisticí látky, které můžete v domácnosti využít nejen k mytí nádobí. Hoďte tabletu do toalety a budete koukat, jak krásně ji vyčistí.

Jak uvádí deník Newly, toaleta je jedním z míst v domácnosti, jež bychom měli čistit často a pravidelně. Bez pravidelného čištění obsadí brzy vaši toaletu vodní kámen a jiné odolné usazeniny. I nad těmi se však dá nakonec vyhrát, jen počítejte s tím, že budete muset čisticí proces opakovat i několikrát. Tablety do myčky jsou skvělým pomocníkem při čištění toalety. Zanechávají ji zářící, svěží a bez vodního kamene.

Proč fungují tablety do myčky i při čištění toalety

Jak uvádí web TasteOfHome, tablety do myčky obsahují látky, které rozpouští skvrny od tvrdé vody. Proto jsou dokonalým řešením i pro čištění toalet. Vyskytují se v nich rovněž složky, jež zanechají povrch toalety lesklý a svěží. Před jejich použitím si však vždy přečtěte návod a ujistěte se, že vaše tablety do myčky nemohou poškodit povrch toaletní mísy.

Návod na perfektní vyčištění toaletní mísy

Použití tablet do myčky k vyčištění vaší toalety je pak velmi jednoduché. Uvařte alespoň litr horké vody v rychlovarné konvici a nalijte ji do toalety. Poté přidejte dvě tablety do myčky a nechte je rozpustit. Ideální je, pokud necháte tablety působit přes noc. Ráno vezměte čisticí kartáč a celou mísu vydrhněte. Poté spláchněte jako obvykle. Odolné skvrny od vodního kamene a jiných usazenin budou pryč.

Kuchařka z restaurace mi ukázala trik, díky kterému se i nejpřipálenější trouba sama vyčistí do 10 minut

Máte-li na míse žluté usazeniny nebo vodní kámen, které se vám nedaří vyčistit, pak si vezměte gumové rukavice a jednu tabletu do myčky. Její okraj namočte a poté s ní začněte čistit místo s odolnou usazeninou. Nechte tabletu na místě ještě nějakou dobu působit a poté dočistěte kartáčkem a spláchněte.

https://youtu.be/B4d_0Avnv3U

Použití tablet do myčky je skvělý způsob, jak osvěžit vaši toaletu. Vždy je však potřeba se čištění toalety věnovat pravidelně a nedat tak šanci odolným usazeninám, jež se později mnohem hůře odstraňují. Pro ty, kteří nejsou zrovna příznivci chemie, jsme na SvětěKreativity publikovali návod, jak vyčistit toaletu přírodními prostředky. Vonět pak bude ještě několik dní.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]