Když ekologické praní, tak jedině s využitím běžného octa

Ekologické praní není spojeno jenom s tím, že koupíte drahé prostředky bez chemie. Použít se dá i obyčejný ocet. Právě ten, který se běžně používá třeba opři vaření, ale dá se použít také při čištění vašeho domova. A když se s ním dá čistit, tak se s ním dá také prát. Poradíme vám, jak ho využít.

Pro dokonalé barvy

Pokud chcete mít prádlo, které bude mít pořád dokonalé, jasné a zářivé barvy, pomůže vám ocet. Zajistí nejenom ekologické prané, ale i výdrž barev. Stačí, když ho před praním přidáte do bubnu asi 125 mililitrů a perete, jak jste zvyklí.

Jako náhrada aviváže

Běžná aviváž je často plná chemie, což není ideální. Pokud hledáte cesty jak na ekologické praní, můžete ji klidně nahradit octem. Ten přidejte do přihrádky vaší pračky a vaše prádlo bude dokonale měkké a příjemné na dotek.

Ideální pro skvrny na bílém

Praní bílého prádla může být celkem náročné. Pokud však máte po ruce ocet, všechny skvrny zmizí a toto oblečení bude dokonale zářit. Dokonce může zmizet také šeď a případné zažloutnutí.

Jde to bez stop po pracím prášku

Sypký prací prášek má nevýhodu v tom, že může na vašem oblečení zanechat stopy. A vy musíte prát znovu. Pokud tomu chcete zamezit, tak perte jenom s octem, nebo ho přidávejte do pračky k běžnému praní.

Eliminuje zápach

I když je sám ocet lehce cítit, tak dokáže eliminovat řadu nepříjemných pachů. Pokud nemá být oblečení po vytažení z pračky cítit, je nejlepší prát s trochou octa. Ten stačí přidat do přihrádky na prášek.

Pomůže s odolnými skvrnami

Nejenom, že je při praní mnohem silnější než prací prášek. Je vhodný také na to, že oblečení s odolnými skvrnami do octu také namočíte přes noc. Optimální koncentrací je 1 šálek octu na zhruba 5 až 10 litrů vlažné vody.

Zbaví vás chlupů na oblečení

Máte psa nebo kočku? Potom víte, že chlupy na vašem oblečení mohou zůstat i po vyprání. Ne ale v případě, kdy zkusíte ekologické praní a využijete ocet.

Odstraní statickou elektřinu

Ta je nejenom nepříjemná na dotek, ale také může způsobit, že se vám na outfit lepí další nečistoty. Pomoc je v daném případě snadná, spojená s tím, že budete používat ocet.

Vyčistí i pračku

Ocet je vhodný nejenom na ekologické praní, ale hodí se i na vyčištění vaší pračky. Stačí ho nalít dostatečné množství do bubnu a zapnout program s nejvyšší teplotou. Pračka bude čistá, bez bakterií i bez vodního kamene.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]