91 % Čechů dělá tuto chybu při domácím sušení prádla. Odborníci varují před doživotními následky

Fotografie: Depositphotos

Nejjednodušší možností, jak usušit vyprané prádlo, je pověsit jej ven Pokud tomu ale počasí není nakloněno, často se uchylujeme k tomu, že sušíme vyprané prádlo doma.

To je něco, co bychom dělat neměli. Podle několika zdravotníků a odborníků na stavby je tato metoda nejen nepraktická, ale také zdraví nebezpečná a škodlivá. Sušení prádla na slunci je zdravé a ekologické řešení. Sušení prádla doma je nebezpečné a to nejen proto, že tím do domova dostáváme vlhkost, která v něm může udělat pěknou neplechu.

Vlhkost z prádla se přenáší na naše zdi

Sušením mokrého prádla v místnosti přenášíme do našeho interiéru vlhkost. Ta se usadí do zdí a díky ní se v našem domově snadno objeví plíseň, která se rychle rozšíří. To je skutečnost, na kterou upozorňuje portál Recettesplat. Vlhkost v domě může způsobit velké problémy hlavně astmatikům. V prostředí, kde se vyskytují plísně, totiž snadno dochází k vdechování nebezpečných spor do plic.

Kromě toho můře dlouhodobé vystavení plísni vést ke vzniku alergie nebo plicní infekce. Tu rozhodně není dobré zanedbávat, její následky mohou být smrtelné. Pokud sušíme doma prádlo v zimním období, velmi snadno se stane také to, že nám začne být v místnosti zima.

Kamarádka z luxusního hotelu mi prozradila tajný přírodní trik, kterým udržují bílé prádlo jako nové

Nepříjemné pachy i nebezpečný dopad na naše zdraví

Vlhkost v domě způsobí také to, že se zde bude šířit zatuchlý pach. Pokud jsme mu dlouhodobě vystaveni, začneme častěji pociťovat bolest hlavy a únavu. Ve vlhkém prostředí se také mnohem snadněji šíří roztoči i jiní parazité. Rychleji dochází ke korozi, takže naše kovové předměty snadno ztrácí na kráse. Negativní dopad má vlhkost také na kvalitu našich oken.

Prádlo na sušáku
Fotografie: Pexels

Pokud není jiná možnost a my musíme mokré prádlo usušit doma, rozhodně bychom je měli rozmístit tak, aby mezi nimi mohl cirkulovat vzduch. Dva vlhké předmět by se neměly vzájemně dotýkat. Prádlo bude rychleji suché přes den, světlo totiž sušení přirozeně podporuje. Místnost, kde prádlo sušíme, je zapotřebí pravidelně větrat. O tom jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali v nedávném článku, kde jsou obsaženy také další tipy na správné sušení prádla.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*