Tekuté přírodní hnojivo pro extrémně rychlý růst a bohatý květ orchidejí. Připravit ho zvládne každý

Fotografie: Depositphotos

Orchidej nutně potřebuje výživu, jako každá jiná kvetoucí rostlina. Dejte mu jedno jednoduché, ale časem prověřené tekuté hnojivo, které účinně stimuluje růst kořenů a kvetení.

Orchideje jsou královnami květin a v českých domácnostech mají své čestné místo. Doma je pěstuje téměř každý a její krásné květy často zdobí okenní parapety. Orchideje však v bytových podmínkách vyžadují speciální péči. A nezáleží na tom, zda si pořídíte oblíbený a snadno pěstovatelný Phalaenopsi nebo třeba aktuálně oblíbené exotické Ascocendum. Všem těmto rostlinám se zavděčíte univerzálním hnojivem, pro které nemusíte do speciálního obchodu. Postačí vám jediná věc – banán.

Fotografie: Depositphotos

Výživné banánové hnojivo

Namísto kupování drahého hnojiva si můžete připravit vlastní domácí hnojivo. Budete potřebovat jeden banán, který oloupete a nakrájíte na malé kousky. Pak jej přendáte do litrové nádoby a zalejete čistou vodou. Nádobu přikryjete a necháte přes noc luhovat.

Následně vznikne velmi sladký a koncentrovaný roztok, který bude přitahovat mouchy, proto banán nenechávejte v lahvi déle než 12 hodin. Pro každou orchidej přidejte 8 polévkových lžic. Toto hnojivo lze podávat maximálně jednou za 3 týdny.

Fotografie: Depositphotos

Poslouží také slupka

Banánová slupka také obsahuje všechny základní živiny jako draslík, fosfor a dusík. Musíte však použít slupku ze zdravého banánu, nejlépe bez hnědých nebo černých částí.  – ten, který už je načernalý nebo nahnědlý už není vhodný. Pro výrobu budete potřebovat 3 l nádobu, kterou pečlivě vyčistěte. Přiveďte k varu 3 litry vody a poté počkejte, až se voda ochladí asi na 40 stupňů Celsia.

Mezitím si očistěte banánovou slupku, ze které odstraníte veškeré zbytky dužiny. Poté slupku opláchnete, vložíte do připravené nádoby a zalejete zchlazenou vodou. Zavřenou nádobu se slupkou necháte na tmavém místě odstát tři dny a poté již můžete hnojivo směle používat. Předtím, než orchideje zalejete, zřeďte jej 1:1 s vodou.

A je to

Nyní již máte vše potřebné pro to, aby byly vaše orchideje obsypány květy, a aby jim krásně rostly kořeny. Nespotřebovaným hnojivem můžete podlít také ostatní pokojové rostliny. Mějte však na paměti, že je třeba ho spotřebovat celé, nelze uchovávat delší dobu. Přejeme vám mnoho úspěchů a krásných květů.

Zdroj: Orchidfriends

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]