Čajový sáček by neměl končit v koši. Hodí se v domácnosti i na zahradě

Čajový sáček většina lidí vyhodí, což je velká chyba. Dá se využít v domácnosti, a to na celou řadu zajímavých věcí. Podívejte se společně s námi na to, jaké možné využití může mít a co všechno s ním lze provést. Od té doby už v koši nikdy neskoční. Pokaždé, když si uvaříte čaj, tak si sáček necháte.

Návnada na škůdce

Čajový sáček může dobře posloužit jako návnada na škůdce. A to hlavně na šváby, pokud se u vás, nebo v okolí vašeho domu vyskytují. Základem bude obsah vylouhovaného sáčku, který se následně smíchá s trochou kyseliny borité a dále také s cukrem a moukou. Z této směsi se vyrobí kuličky, které se dají tam, kde se švábi vyskytují. Ti budou nalákání a po snězení brzy zemřou.

Stejně tak se dokážete zbavit také například molů, ale i různých můr, nebo i hmyzu. Opět postačí použít jenom běžné čajové sáčky, nejlépe potom ty od zeleného čaje. Po přípravě nápoje je nechte vyschnout a následně je pověste na místa, kde se chcete hmyzu zbavit.

Čistič nábytku

Máte doma dřevěný nábytek a chcete inovovat jeho vzhled a zajistit, že bude opět vypadat jako nový? Potom použijte čajový sáček. Nejprve otřete prach a nečistoty vlhkým hadříkem.

Potom už stačí sáček čaje, kterým budete po nábytku jezdit a vše následně rozleštíte hadříkem. Alternativně se dá použít i samotný čaj, do kterého namočíte hadřík a tím potom budete váš nábytek jednoduše čistit.

Na vaše oblečení

Čajový sáček se dá použít také na vaše oblečení. Pokud chcete, aby bylo dokonale černé, je vhodné ho před praním namočit do roztoku, kde bude několik sáčků černého čaje. Díky tomu bude mít vaše oblečení správnou tmavou barvu a nedojde k tomu, že by snad bylo až příliš vybledlé, jako to u tmavých kousků bývá.

Ideální hnojivo

Čajový sáček je také skvělým hnojivem. A použití rozhodně není nijak složité. A je celkem jedno, zda máte v plánu hnojit na vaší zahradě, nebo u vás doma, kde pěstujete v truhlících a květináčích. Čajový sáček stačí jenom zahrabat do zeminy a o nic více se nemusíte starat.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]