Místo chemie slupka od cibule. Jako hnojivo je pro rostliny velmi prospěšná

Většinou není slupka z cibule nijak využívána, což je velká chyba. Pro rostliny je lepší než jakékoliv chemické hnojivo. Pamatujte si to a kdykoliv budete loupat cibuli, tak by její slupka neměla končit v koši, ale v hrnci. Dokáže doslova zázraky, které každé rostlině prospějí více než cokoliv jiného.

Unikátní přírodní hnojivo

Rostliny se bez hnojiva neobejdou. Jedině tak mají dostatek živin, díky kterým mohou růst, mohou být silné a také mít krásné květy i kvalitní plody. Bohužel žijeme v domě, kdy na trhu doslova dominujíc chemická hnojiva. Ta poté máme v naší domácnosti a následně se může chemie klidně dostat i do pěstovaných plodin. Nic, co bychom chtěli. Je proto na místě hledat cesty, jak hnojit bez chemie. A zde pomůže právě slupka z cibule.

Slupky z cibule mají mnoho prospěšných látek

I když se to nezdá, tak obsahují mnoho prospěšných látek, které dokážou výrazně prospívat všem rostlinám. Když se podíváme na jejich výčet, tak je to třeba hořčík, je to také draslík, ale i železo. Dále nelze zapomínat na to, že obsahují i řadu minerálů. Tyto všechny běžně dostanete v chemickém hnojivu. Takto je však máte k dispozici v přírodní variantě.

Jak na to?

Slupka z cibule je pro mnoho lidí nevyužitelný odpad. Většinou končí v koši, což je velká škoda. Pokud ji chcete využít na ekologické hnojení svých rostlin, stačí jednoduchý postup. Slupky z několika cibulí dejte do nádoby a zalijte asi litrem vody z kohoutku. Nádobu dále zavřete a cibuli následně nechte louhovat. Postačí zhruba 24 hodin k tomu, aby se z ní uvolnily všechny prospěšné látky, které následně zůstanou ve vodě.

Použijte cedník nebo plátno k tomu, abyste přelili jenom vodu bez cibulových slupek do druhé nádoby. A co s tímto silným tekutým hnojivem dále? Je to jednodušší, než si myslíte. Tuto cibulovou vodu používejte k zalévání svých rostlin.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]