Orchidej v květináči bude krásná. Stačí voda, světlo a hnojivo

Orchidej v květináči může být skvělým doplňkem interiéru. Jak zajistit, aby dokonale kvetla? Tyto osvědčené rady vám pomohou. Pěstování orchidejí má svá pravidla. Stačí je dodržet a tato rostlina se vám odmění dokonalými květy. A pokud máte obavy ze složitosti, hoďte je za hlavu. Pravidla péče nejsou nijak složitá.

Zalévání

Pokud dodržíte pravidla, orchidej v květináči vám stoprocentně vykvete. Ideální je zalévat ji jednou týdně v létě a jednou za dva týdny během zimy. Rostlina potřebuje vláhu, ale nemůže být přemokřená. Kromě pravidelnosti zalévání myslete také na to, že by voda měla mít 25 stupňů Celsia a měla by být přefiltrována. Jedině tak poslouží nejlépe.

Osvětlení

Orchidej v květináči potřebuje dostatek světla. To je naprosto klíčové. Je proto vhodné pěstování na okně, které směřuje na jih. Pozor ale na to, že přímé sluneční paprsky ji mohou poškodit. Dokonce ji spálí. Proto by nikdy neměla být na přímém slunci. Přizpůsobte tomu podmínky, třeba pomocí různých folií na okna, které pustí světlo, ale ne sílu slunečních paprsků.

Vlhkost a teplota

Pamatujte na to, že místem kde orchideje rostou, jsou různé tropické pralesy. I proto vyžadují vyšší vzdušnou vlhkost, která by měla být, pokud možno i 80 procent. K tomu je vhodné i lehce zvýšit teplotu. Jedině tak se bude vaší květině dokonale dařit. Bohužel v běžných podmínkách bytu není vždy reálné toto zvládnout.

Hnojivo

Každá květina potřebuje hnojení a orchidej v květináči není žádnou výjimkou. Ideální by mělo být hnojivo přírodní. Základem je kvalitní půda určená pro orchideje a následně hnojivo, které se váže k původnímu prostředí rostlin. Jsou to různé mechy, kapradí, rašeliny, nebo také uhlí. Základem by mělo být nejenom pravidelné dodávání výživných látek, ale i to, že se orchidej bude přesazovat do čerstvé zeminy. Ideální je ji přesadit jednou až dvakrát ročně, podle potřeby.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]