Přírodní hnojivo pro orchideje: Zelený čaj pomůže zesílit a uvolnit další stonky pro růst květů

fialová orchidej na okně
Fotografie: Pixabay

Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a zalijte orchidej touto směsí. Bude mnohem zdravější a potěší vás bohatou záplavou zářivých květin.

Orchidej je oblíbenou rostlinou, která elegantně ozdobí jakýkoliv prostor. Tato původem exotická rostlina je však velmi náročná na péči. Pokud jí tedy nebudete věnovat dostatek pozornosti, tato marnivá rostlina vám nepokvete a brzy začne chřadnout. Naopak pokud jí dopřejete veškerou péči a budete pečlivě dbát na její komfort, odměnou vám bude záplava nádherných květů. Pomoci vám s tím může i šálek čaje.

Příprava hnojiva z čaje

Jako přírodní hnojivo vám pro orchidej může posloužit i libovolný zelený čaj. Jednoduše zalijte 1 polévkovou lžíci zeleného čaje 200 ml vroucí vody a nechte ho 5 minut vyluhovat. Následně čaj sceďte a čaj nařeďte 500 ml převařené vody o pokojové teplotě. Vyluhované čajové lístky můžete položit ke kořenům orchideje, kde se budou postupně rozkládat a vyživovat vaši rostlinu. Část naředěného čaje přelijte do láhve s rozprašovačem a hnojivo máte připravené.

Jak se o orchidej správně starat

Čajovým hnojivem můžete pohnojit nejen orchideje, ale i všechny ostatní pokojové rostliny, které doma máte. Z jednoho čajového nálevu tak můžete dopřát výživu všem rostlinám v květináčích. Do květináče s orchidejí přilijte přibližně 10 čajových lžiček čajového hnojiva a opakujte to každé 2–3 týdny. Rostlina se vám odmění svým nádherným vzhledem a překrásnými květy.

konvička čaje
Fotografie: Pixabay

Jaké jsou vhodné podmínky pro orchidej

Aby vám orchidej prospívala, měli byste vědět, co má tato rostlina nejraději. Jelikož je zvyklá růst v deštném pralese, potrpí si na vysoké teplotě a velké vlhkosti. Potřebuje dostatek světla, ale ne přímé slunce, které by ji mohlo spálit. Pravidelně kontrolujte zdravý vývoj své orchideje, abyste měli vždy dostatek času podmínky upravit tak, jak tato rostlina momentálně potřebuje. Nenechávejte ji v zimě na okenním parapetu, kde otevíráte okno, aby vám vlivem rychlé změny teploty nezemřela.

Zdroj: Cpykami

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*