Banánové slupky jsou osvědčeným pomocníkem při pěstování rajčat

Banánové slupky jsou pro většinu z nás zcela logicky odpadem. Přitom mohou mít skvělé využití na vaší zahradě. Společně se podíváme na to, jak zajímavě se dají využít a k čemu všemu slouží. Pokud máte v plánu pěstovat rajčata, jsou tím nejlepším pomocníkem a hnojivem, jaké jenom můžete mít.

Připravte otvory na sázení, jak jste zvyklí

Na začátku sázení rajčat se neděje až tak nic zvláštního. Je třeba nejprve připravit záhony. A to tak, že provzdušníte půdu a hlavně do ní připravíte otvory, do kterých se následně umístí jednotlivé sazenice. Když je vše připraveno, tak na řadu přicházejí banánové slupky.

Musí být sušené

V krajním případě sice můžete použít ty čerstvé, ale pro vaše potřeby pěstování rajčat budou skutečně lepší volbou ty sušené. Proto jakmile dojíte banán, dejte slupky na teplé, dobře větrané místo uschnout. Poté je nakrájejte na menší kousky a takto je lze uchovávat delší dobu, abyste jich měli dostatek.

Do každého otvoru

Použít banánové slupky při sázení rajčat není nic složitého. Když je máte připravené, usušené a nakrájené, tak je můžete do jednotlivých otvorů jednoduše vsypat. Do každého by měla přijít asi jedna klasická průměrná hrst slupek.

Potom do každého otvoru přidejte trochu zeminy, aby slupky zůstaly pod ní. A následně už stačí jenom trocha vody, kterou do daného otvoru nalijete a tak zajistíte, že bude místo pro sazenice dostatečně vlhké.

A poslední krok už se celkem nabízí – do připravených děr zasadíte rajčata.

Proč právě banánové slupky?

A proč to jsou právě banánové slupky, které vám při pěstování rajčat tak pomohou? Odpověď je celkem jednoduchá. Je to hlavně z toho důvodu, že jsou dobrým zdrojem draslíku a také fosforu. Ani jedno nemusíte dodávat chemickými hnojivy, když to jde přírodní cestou.

Obě tyto látky se pozitivně podepíší jak na tom, že rajčata budou mít dobrý kořenový systém, tak na tom, že budou dobře plodit, ale také na tom, že budou přirozeně odolná například vůči jakýmkoliv teplotním výkyvům.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]