Díra na zahradě nebyla pro jezírko, ale originální ohniště s grilem

Proč kupovat gril, když si ho lze snadno vytvořit. Ve formě originálního multifunkčního ohniště. Stačí trochu prostoru na zahradě. Výsledek bude originální, bude mít praktické využití a můžeme říci, že vás vše nemusí stát skutečně ani korunu. Podívejte se s námi, jak na to.

Díra je základ

Nebojte se žádných složitostí. Na toto ohniště, tedy na tento netradiční gril nebude třeba nic jiného, než jenom díra v zemi. Jako optimální se jeví průměr zhruba kolem jednoho metru. Tak bude váš gril dostatečně velký na opravdu plnohodnotné využití.

Vyložte cihlami

Jaká by měla být hloubka? To je celkem jednoduché. Jelikož se vnitřek bude vykládat cihlami, které budou umístěny po vnější stěně, tak by hloubka vaší jámy měla odpovídat velikosti cihly. Pokud ji položíte k obvodové stěně, tak by měla její vrchní část lícovat s plochou vaší zahrady.

Nezapomeňte na obložení kolem

Když máte jámu hotovou a cihly jsou umístěny po obvodových stěnách, máte svůj originální zahradní gril hotový. A co dále? Dejte mu trochu lepší vzhled. A to pomocí obložení kolem. I tady se dají využít cihly, dá se využít zámková dlažba, větší kameny, ale třeba i štěrk. Jednoduše to, co máte na své zahradě po ruce a hledáte pro to optimální využití. Fantazii a kreativitě se v tomto směru meze rozhodně nekladou.

Využití je velmi pestré

Když je váš gril hotový, už můžete přemýšlet nad tím, jak ho využít. Klidně ho stačí použít jako klasické ohniště, když si budete chtít upéct buřty. Stejně tak se hodí ale i na grilování kuřat nebo kýty, která se bude nad ohněm klasicky točit na rožni.

Využít ale můžete i klasickou mřížku, na které je možné si ugrilovat třeba kuřecí, vepřové, nebo i hovězí steaky. Opomenout však nelze ani na možnost si přímo na ohni něco uvařit v kotlíku. Uvidíte, že teplo z hořícího dřeva dá vašemu jídlu zcela jiný, netradiční rozměr.