Jako hříběti mu dávali pár měsíců života. Dnes je z něj oficiálně nejkrásnější kůň na světě

Fríský kůň
Fotografie: Pixabay

Některá zvířata mohou být něčím poněkud nezvyklá. Při pohledu na to, jak vypadá tento kůň, pravděpodobně zůstanete udiveně zírat s otevřenou pusou.

Spousta zvířat má na sobě něco, co z nich dělá lehce odlišného tvora od těch ostatních. Některá mají například nečekaný flek na své srsti, jiná zase netradiční zbarvení, které se málokdy vyskytuje. K různým odlišnostem může docházet také ve světě koní. Tento kůň například vypadá, jako kdyby byl vystřižen z něčí fantazie nebo nějaké pohádky.

Kůň je všestranný společník

Koně mají v dnešním světě celkem široké spektrum působnosti. Lidé je mohou využívat jako dělníky, dopravní prostředek, či k závodění. Častokrát mohou například pomáhat lesníkům s taháním velkých kusů dřeva. Nejvíce známá jsou pak tato zvířata také jako dostihoví závodníci, nebo s nimi lidé vykonávají jiný sport. V neposlední řadě je toto zvíře využíváno například policisty při demonstracích a jiných akcích.

Mají různá zbarvení

Stejně jako u psů a koček i u koní se setkáte s různými zbarveními. Můžete u nich narazit například na tradiční hnědou či bílou barvu. Někteří jedinci mohou být zbarveni také do béžové či černé, nebo mohou být různě flekatí. Možností, jak mohou mít tito tvorové zbarvenou svou srst, je opravdu hodně. Tento jedinec však disponuje něčím, co je ve světě koní neobvyklé.

Zezadu vypadá obyčejně

Když k vám tento kůň bude stát zády, určitě vám nepřijde ničím netradiční. Pravděpodobně si řeknete, že se jedná o dalšího klasického koně, který je celý černý. Nepřijde vám to nikterak ohromující a je dost možné, že někteří svůj zrak odvrátí a odejdou. Tím by však tito lidé udělali velikou chybu, jelikož o to nejzajímavější by se dobrovolně připravili.

Hříbě na ranči

Na ranči se narodilo posvátné hříbě. Uctívalo se už v dobách indiánů, podívejte na jeho magické rysy

Majitelka se pochlubila

Majitelka tohoto koně se rozhodla, že se o svého svěřence podělí na sociálních sítích. Tam přidala fotografii svého koně z různých stran. Když se pak na toto zvíře podíváte zepředu, zůstanete ohromeni. Jeho mohutné a svalnaté tělo společně s nádhernou hřívou, kterou by mu záviděl nejeden milovník dlouhých vlasů, působí naprosto majestátně. Jeho majitelka také sklidila veliké množství pozitivních ohlasů na to, jak výjimečně její zvíře vypadá. Může být opravdu pyšná na to, jak úžasného tvora vlastní.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]