Vlnité vlasy můžete mít i bez použití kulmy

Ženy s rovnými vlasy touží mít lokny a naopak ženy s vlnitými vlasy by rády měly vlasy rovné. A tak se stává, že majitelky vlnitých kadeří používají k vyrovnání vlasů žehličku a naopak majitelky rovných vlasů kulmu a další triky. Právě o nich bude dnes řeč. Jak rovné vlasy přeměnit ve vlnité i tehdy, když nemáte po ruce kulmu.

Pěnové natáčky

Pěnové natáčky nebo také papiloty. Je to vlastně kus ohebného drátku obalen do molitanu. Bývají různých délek, šířek, povrchového materiálu, barev. Jsou měkké, netlačí, tudíž se v nich dá i spát, pokud si vlasy natočíte večer, před ulehnutím. Ráno jen pak sundáte a vlasy upravíte.

Žehlička na vlasy

Žehličku vetšinou používáme v vyrovnání nebo podtočení dolní části vlasů, ale použít lze i na vytvoření úžasných loken. Vyžaduje to trochu tréninku, ale jde to.

Vlny pomocí čelenky

Vlny vytvoříte i pomocí látkové čelenky. Nestahuje, netlačí a opět jako u pěnových natáček ji můžete použít na noc. Jednoduše natáhněte čelenku těsně nad uši. Namočte si ruce, aby se vám lépe s vlasy pracovalo a držely pospolu a rozdělte na dvě poloviny. Oba prameny pak postupně omotejte kolem čelenky. Jestliže máte vlasy dlouhé, husté, těžké, použijte čelenky dvě. Takto obtočené vlasy kolem čelenky ještě postříkejte lakem na vlasy a běžte spát. Ráno budete mít krásně vlnité vlasy. Pak už si je stačí pouze upravit, doladit a hotovo.

Copánky

Stará dobrá metoda, kterou jistě znáte. Která holka by si tuto metodu nezkusila? Čím více copánků, tím více kudrlinek. Trvanlivost účesu zajistíte nejen stylingovými přípravky, ale i tím, že si zapletete ještě vlhké vlasy.

Fénování vlasů v předklonu

Pokud máte vlasy alespoň někde na ramena, pak zkuste jednoduchou metodu, fénování v předklonu a mačkání vlasů. Tvorbu loken podpoříte ještě i použitím spreje – sprej na vlnité vlasy. Během vysoušení vlasy mačkejte v dlaních. Mimo jiné vysoušení v předklonu má ještě i efekt nadzvednutí vlasů, takže pak budete mít načechranou hřívu. Ve finále budete mít vlnitý nezbedný rozcuch.

Měkké gumičky do vlasů

Rozdělte vlasy na dva prameny, ohněte se a udělejte zlehka nahoře hlavy dva zamotané culíky, obtočte je měkkou gumičkou. Nikde nesmí nic stahovat, aby vás nebolela hlava. Zatočené culíky můžete mít během dne, večer pak budete mít vlnité vlasy, až vyrazíte na večírek anebo opět můžete vlasy takto zatočit na noc. Pro trvanlivost účesu vlasy navlhčete a použijte stylingový přípravek. Budete-li chtít vlasy víc vlnité, rozdělte na 4 prameny a z každého vytvořte zamotaný culík (drdol).

Fotografie: Pixabay