Potraviny, které podporují vypadávání vlasů, okamžitě vyřaďte ze svého jídelníčku

Fotografie: Depositphotos

Vypadávání vlasů je velkým problémem pro lidi po celém světě bez ohledu na jejich věk a pohlaví. Budete nejspíš překvapeni, že některé potraviny tento problém mohou jen podpořit a prohloubit.

Máte slabé, matné nebo křehké vlasy? Myslíte si, že potřebujete doplňky stravy nebo odborné ošetření proti vypadávání vlasů, abyste zpomalili jejich pád a stimulovali jejich opětovný růst? Než začnete nakupovat různé prostředky, měli byste zkontrolovat, zda obsah vaší stravy obsahuje potřebné živiny pro vaše vlasové folikuly. Chcete-li bojovat proti vypadávání vlasů a mít zdravé vlasy, objevte potraviny, kterým byste se měli vyhýbat.

Fotografie: Freepik

Jakým potravinám byste se měli vyhnout?

Pro zdravé a pevné vlasy je nutná zdravá a vyvážená strava. Zatímco je známo, že některé základní živiny urychlují růst vlasů, jiné působí na vaši chloubu špatně a vlasy jsou poté křehké. Zde jsou potraviny, kterým je dobré se vyhnout, abyste omezili vypadávání vlasů. Podívejme se alespoň na několik surovin, které byste ze svého jídelníčku měli vyškrtnout. Většina z nich je přitom pro lidský organismus škodlivá nejen kvůli vlasům, ale kvůli celkovému zdraví.

Mečoun, cukr a škrob

Podle vědecké studie může být vysoká hladinu rtuti spojena se ztrátou vlasů. Mečoun obecný je rybou, která je na rtuť nejbohatší. Dalšími je poté makrela a tuňák. Ryby jsou pochopitelně zdravé a obsahují hodně omega-3 mastných kyselin, ale měli byste si hlídat množství, které konzumujete, pokud máte potíže s kvalitou a zdraví svých vlasů.

Fotografie: Freepik

Cukr je pro tělo jedovatý a může ovlivnit fungování několika orgánů, jako je srdce, játra nebo slinivka. Chcete-li mít krásné vlasy, důrazně se doporučuje snížit příjem cukru na minimum.

Cukrovka typu 2 výrazně zvyšuje riziko ztráty vlasů. Rafinovaná zrna a škroby se nachází v bílém chlebu, koláčích, pečivu a jiných produktech. Pro vaše obecné zdraví bude mnohem lepší, když se rozhodnete pro celozrnné varianty, abyste měli krásné vlasy a zdravé tělo.

Co potřebujete, abyste měli nádhernou hřívu?

Zatímco někteří lidé se spoléhají na pivovarské kvasnice, arganový nebo ricinový olej, kapsle, šampony, krémy nebo dokonce léky, zdá se, že bez vyvážené stravy může vypadávání vlasů u žen přetrvávat. Pokud se chcete tohoto problému skutečně zbavit, musíte do svého jídelníčku začlenit nezbytné vitamíny, zdravé tuky a bílkoviny, které jsou naprosto nezbytné. Které jsou nejdůležitější v této oblasti zdraví vašeho těla?

Fotografie: Freepik

Vitamín B8 (biotin) stimuluje metabolismus bílkovin, tuků a sacharidů. Důležitý je také vitamín D, který běžně získáváme ze slunce a který pomáhá stimulovat vlasové folikuly a zabraňuje vypadávání vlasů. Tmavá čokoláda, vaječné žloutky a tučné ryby (sardinky) jsou potraviny bohaté na vitamín D, kterými ho také můžete doplnit. Potřebujete také vitamín E, železo, vitamín C a omega-3 mastné kyseliny.

Všechny tyto složky přirozeně dostáváte do svého těla, pokud máte skutečně vyváženou a zdravou stravu. Důležitý je pochopitelně také pravidelný pohyb, který uvolňuje mnoho hormonů.

Zdroj: Healthline

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]