Potraviny, které podporují vypadávání vlasů, okamžitě vyřaďte ze svého jídelníčku

Fotografie: Depositphotos

Vypadávání vlasů je velkým problémem pro lidi po celém světě bez ohledu na jejich věk a pohlaví. Budete nejspíš překvapeni, že některé potraviny tento problém mohou jen podpořit a prohloubit.

Máte slabé, matné nebo křehké vlasy? Myslíte si, že potřebujete doplňky stravy nebo odborné ošetření proti vypadávání vlasů, abyste zpomalili jejich pád a stimulovali jejich opětovný růst? Než začnete nakupovat různé prostředky, měli byste zkontrolovat, zda obsah vaší stravy obsahuje potřebné živiny pro vaše vlasové folikuly. Chcete-li bojovat proti vypadávání vlasů a mít zdravé vlasy, objevte potraviny, kterým byste se měli vyhýbat.

Fotografie: Freepik

Jakým potravinám byste se měli vyhnout?

Pro zdravé a pevné vlasy je nutná zdravá a vyvážená strava. Zatímco je známo, že některé základní živiny urychlují růst vlasů, jiné působí na vaši chloubu špatně a vlasy jsou poté křehké. Zde jsou potraviny, kterým je dobré se vyhnout, abyste omezili vypadávání vlasů. Podívejme se alespoň na několik surovin, které byste ze svého jídelníčku měli vyškrtnout. Většina z nich je přitom pro lidský organismus škodlivá nejen kvůli vlasům, ale kvůli celkovému zdraví.

Mečoun, cukr a škrob

Podle vědecké studie může být vysoká hladinu rtuti spojena se ztrátou vlasů. Mečoun obecný je rybou, která je na rtuť nejbohatší. Dalšími je poté makrela a tuňák. Ryby jsou pochopitelně zdravé a obsahují hodně omega-3 mastných kyselin, ale měli byste si hlídat množství, které konzumujete, pokud máte potíže s kvalitou a zdraví svých vlasů.

Fotografie: Freepik

Cukr je pro tělo jedovatý a může ovlivnit fungování několika orgánů, jako je srdce, játra nebo slinivka. Chcete-li mít krásné vlasy, důrazně se doporučuje snížit příjem cukru na minimum.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce