Nevěsta zaskočila všechny v sále nečekaným vystoupením. To, co poté udělal ženich, se všem vrylo do paměti

Fotografie: Depositphotos

Tradice říká, že se na každé svatbě musí tančit. V každé zemi je tradiční tanec jiný. I v Irsku hosty překvapili novomanželé svým tancem.

První tanec zvaný také jako novomanželský je jednou ze svatebních tradic a nepsaným pravidlem. Převážná většina novomanželů jej do svého svatebního programu zařadí i přes to, že z něj mohou být ve stresu, protože mají třeba pocit, že neumí tančit. Stejný pocit měl i novomanžel z Irska, který se i přesto zúčastnil perfektní svatební show.

Tradice prvního tance

Svatba bývá jednou z nejvýznamnější událostí v životě a tradice prvního tance se ujala i v našich končinách. Na všech českých svatbách se novomanželský tanec očekává, některé páry se na něj ale buď necítí nebo se prostě nevejde do programu. Některé páry vsadí na klasiku a za doprovodu oblíbené písně tančí pomalý „ploužák“. Jiné páry tanci věnují hodně času a vytvoří tak ohromnou show pro svatebčany.

Pokud je první tanec ženicha a nevěsty i s hosty, kteří kolem nich vytvoří kruh, symbolizuje to jednotu a spojení mezi novomanželi. Jako první sjednotili muže a ženu legálním manželstvím ve starém Římě, kde se se sňatkem spojil i tanec jako nejupřímnější řeč těla. První tanec jako tradice ujal i v Irsku, kde se tančí klasický irský tanec. Jako jeden z nejlepších svatebních tanců z Irska je považován tance novomanželů, jež můžete vidět na videu.

Překvapení uprostřed vystoupení

Pokud se svatba koná v Irsku, tradice velí, že musíte vybrat irský tanec. Roisin, na rozdíl od mnoha nevěst, nebyla ze svatebního tance ve stresu. Roisin totiž se svými kamarádkami a družičkami připravila perfektní vystoupení. K němu zvolily tradiční zelenou barvu šatů a připravily si krásnou choreografii na irskou hudbu. Nevěsta samozřejmě tančila v popředí skupiny či uprostřed. Kroky irského tance jí šly tak hladce, jako by ho trénovala od narození.

Tancující dítě

4letá holčička přerušila tanečníky na náměstí a získala si veškerou pozornost. Kolemjdoucí na videu jásají

Během vystoupení nevěsty však nikdo nečekal, že by se mohl připojit i ženich James. Ten podle jeho vlastních slov tančit neumí. Když se ale přibližně uprostřed nevěstina vystoupení změní hudba z irské hudby na skladbu od amerického dua LMFAO přijde na parket i ženich a předvede svůj originální tanec s irskými prvky, později si zatančí i s nevěstou. Přestože si James na tanec nevěřil, přidal se ke své ženě a společně předvedli show, kterou hosté ocenili hlasitým jásáním, pískotem i potleskem.

Zdroj: Planeta PL

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]