4letá holčička přerušila tanečníky na náměstí a získala si veškerou pozornost. Kolemjdoucí na videu jásají

Tancující dítě
Fotografie: Freepik

Malá holčička se s rodiči vydala pozorovat národní irské tance na náměstí. Sama se do nich nakonec rozhodla zapojit a získala si veškerou pozornost všech diváků.

Děti na sebe rády strhávají pozornost, i když je to někdy opravdu nechtěné. Děje se to poměrně často. Chvíli trvá, než rodiče stihnou zareagovat, a může z toho velmi rychle vzniknout i opravdová pohroma, za kterou se později třeba i budou stydět. Přece jen si to ti malý caparti ani většinou neuvědomují. Dětský svět je naprosto odlišný od toho dospělého. Vidí věci jinak. Vše je pro ně jen obyčejná hra a všichni ostatní si na sebe ty pomyslné biče pletou sami pod tlakem společnosti.

Vystoupení na náměstí

Na Galway Street na západní straně Irska se na náměstí odehrálo vystoupení šampionky v irských tancích Emmy O’Sullivan. Chtěla zde předvést své umění. Jinde ve světě se totiž moc nevyskytuje. Irský tanec je lidový a soutěžní tanec, který se skládá ze sólové a skupinové kompozice. Obě formy se vyznačují rovným držením těla, pažemi v bok a rychlými pohyby nohou. Provádí se v normálních nebo stepařských botách. Mnoho lidí, se proto vydalo představení pozorovat a vytvořili kolem ní větší hlouček, takže tancovala v kolečku.

Malá tanečnice

Nebyla ale sama, kdo chtěl na náměstí tancovat. Její výkon totiž sledovala i malá holčička a tanec se jí natolik zalíbil, že se k němu chtěla sama přidat a zapojit se. To celé se opravdu líbilo i tanečnici, a tak ji nechala připojit se do celého vystoupení a sama přestala s pohybem a se zájmem ji pozorovala. Holčička tak na sebe strhla pozornost doslova celého náměstí, které se rozplývalo nad její roztomilostí a snažením dostat se na podobnou úroveň jako vystupující. To všechno někdo natočil na video a zveřejnil na sociální sítě.

Netrvalo to dlouho a objevilo se mnoho pozitivních reakcí, které zejména zdůrazňovaly schopnost dětí napodobovat ostatní a opakovat po nich. Spousta z nich ho také sdílela dále, aby se dostalo mezi co nejvíce lidí. Většina se shodla na tom, že je holčička pohybově i hudebně velmi nadaná a má talent. Měla by se podle nich tomuto koníčku věnovat i do budoucna. Třeba z ní někdy také vznikne mistryně v tomto národním tanci a bude pokračovatelkou tohoto odkazu.

Vzory v dospělých

Děti si takto docela obyčejně hledají vzory v dospělých a snaží se je úspěšně napodobovat. Později třeba předvádí ostatním, co zrovna od ostatních odkoukaly. Jsou často odrazem svých rodičů. Doslova je přímo zrcadlí. Proto si raději dávejte pozor, jak před nimi vystupujete.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]