Holčičce je 8 let, ale na výšku měří jen 79 centimetrů. Trpí vzácnou chorobou

Fotografie: Pixabay

Může za to tzv. nanismus, tedy hypoplazie vlasů a také chrupavek. Toto a dvě další postižení jí lékaři diagnostikovali již krátce po narození. Čekalo ji hodně zákroků.

Belle Thomson je osm let a za svůj život už toho prožila o dost víc než valná většina populace. Ještě před dosažením prvního roku života musela podstoupit několik operací, poté strávila celé roky v nemocnici. Navzdory všem těmto problémům je to však velmi pozitivní a šťastná mladá dívka s láskou ke zvířatům. Právě tento její přístup také způsobil, že jde o hvězdu sociální sítě TikTok, která šíří dál to, jak překonávat náročné problémy. Na první pohled upoutá pozornost její výška, měří totiž pouhých 79 centimetrů.

Malá hrdinka milionů uživatelů

Její inspirativní klipy si získaly na více než 5,6 milionu sledujících, pro své fanoušky je to především „Bella the Brave“ (v překladu „Statečná Bella“). Matka Kyla Thomson o ni pečuje na plný úvazek, otec Lyle pracuje v radě pro pozemkovou správu. Oba přitom uvádí, že na svou dceru nemohou být více pyšní. Původně šlo jen o její soukromou aktivitu. Později však matka začala videa zveřejnovat, aby o stavu své dcery poučila okolí a zlepšila obecné porozumění.

Bella má sice celou řadu zdravotních potíží, nijak jí to ale nebrání být veselou a zdravou holčičkou. Má také velké sny a chtěla by se stát módní návrhářkou, tedy až bude starší. Skrze všechny výzvy, které už v životě podstoupila, také inspirovala i řadu dalších lidí. Je tak vidět, že kromě nesmyslů se na TikToku dají najít i věci, které vám pomohou projít velmi obtížnými životními situacemi všeho druhu. A trend inspirujících nemocných stoupá.

@kylact It’s been some time since I shared where Bella’s at in her medical journey. Shes still waiting (through bowel failure) for the call to get a full bowel transplant. 💚 We don’t know when that call will come but until then her specialists support her with ground-breaking treatments for rare disease. 💚 Today we embark on yet another children’s hospital admission to help elongate the life of her perminent IV (CVC) and improve her bowel function. 💚 Thank you for all the love & support BRAVElings. We feel it every day, Thank you for being here with us, through it all. 💚 #bellabrave #fyp #foryoupage #oceans #spiritleadme #strength #love #faith #medicalmom #organtransplantawareness #organdonationawareness #hirschsprungsdisease #nocolonstillrollin #brave ♬ original sound – user40129901971

Povědomí o nemocech

Bellina popularita na TikToku pomohla i s obecným povědomím o zdravotních potížích dětí. Mnoho rodin totiž prochází podobnými potížemi, ne všechny případy jsou ovšem medializované, to ani reálně nejde. Právě sociální sítě jsou však kanálem dostupným skutečně každému. Bella mnoha lidem ukazuje, že bez ohledu na to, jaké výzvy a potíže před vás život postaví, dají se překonat pozitivním přístupem a s podporou vašeho okolí.

Existuje více příčin, které mohou stát za výskytem nanismu. Může jít o dlouhodobou podvýživu i genetické vlivy. Tím je například nedostatek růstového hormonu, nebo skutečnost, že na něj tkáně nejsou tak citlivé. Zatímco v 21. století v Evropě prakticky nedochází k chronické podvýživě a mnoho poruch umíme léčit, mírně stoupá výskyt genetických poruch. Jde také o častější těhotenství po 35. nebo 40. roce života žen.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*