Holčička se převlékla za svou učitelku, považuje ji za hrdinku

Fotografie: iStock

Učitelé mají velký vliv na děti. Ale tato učitelka ho měla tak velký, že se za ni malá žačka převlékla, považovala ji totiž za superhrdinu.

Ne všichni superhrdinové nosí pláště, občas jsou tito výjimeční lidé v běžném davu na ulici. Škola v Arkansasu velmi ráda organizovala různé dny, kdy se žáci museli za něco či někoho převléct. Už měli různě barevné dny, od zelené po oranžovou, pyžamový den i den, kdy děti přišly bez aktovek. Dlouho nevěděli, jaké téma by mohlo být další, až to jednoho učitele konečně napadlo, superhrdinové. Dali dětem na sehnání kostýmů dva týdny a chtěli, aby byly co nejoriginálnější. Což se téhle mladé dívence skutečně povedlo.

Nejlepší a nejoblíbenější učitelka

Žačka Caroline Carlson měla za třídní učitelku paní Jamie Leigh. Ta byla vždy nesmírně vstřícná a hodná, pokaždé, když Caroline měla nějaký problém, neváhala a pomohla jí. Doma o ní básnila jako o nejlepší učitelce na světě. Jamie mívala vždycky zajímavé nápady a hry, jak výuku ozvláštnit, to na ní všechny děti milovaly. Matematika všechny bavila a všem i dokonale šla, kdykoli byl nějaký problém, sama paní učitelka ho vždy zvládla vyřešit. Nejen děti, ale i rodiče ji milovali. Jednala s nimi slušně a s úctou, tak jako oni s ní.

Blížil se den, kdy měli jít do školy převlečení za superhrdinu. Spolužáci Caroline si mezi sebou říkali, co budou mít na sobě. Nejčastější byly kostýmy Spidermana, Ironmana, Supermana, Wonder Woman či Catwoman. Caroline ale zatím žádný kostým neměla a dost kvůli tomu plakala. Ona totiž nechtěla být jako ostatní, nýbrž něčím originální. Její maminka se dlouho snažila něco vymyslet, až se jí to nakonec i podařilo. Navrhla dceři, aby se oblékla jako její paní učitelka Leigh. To se Caroline velmi zamlouvalo a ihned začala řešit, co si obleče.

Nejlepší maska ve škole

Nějakou dobu paní učitelku pozorovala, až se jí v hlavě zrodil nápad. Vezme si na sebe džíny a džínovou bundu, růžové tričko a tenisky. To nejčastěji nosila, a když se jí děti ptaly na důvod, odpověděl jim, že v tom vždy vypadá dobře, a je to navíc i velmi praktické. To musela Caroline sama uznat, protože byla vždy zvyklá na sukně a šaty a elegantní boty, ve kterých se špatně běhávalo, obvykle na autobus. Když ráno přišla do třídy oblečená jako učitelka Leigh všichni ztichli. Potom ale do třídy vstoupil sama třídní učitelka.

Měla na sobě přesně to samé oblečení jako Caroline. Ta jí vysvětlila, proč se tak oblékla, a ona se tomu jenom smála a vyhlásila ji za nejlepší masku. S tím souhlasili i ostatní. Potom se s ní vyfotografovala a škola to poté zveřejnila na svém facebooku s popiskem: „Toto je ten příjemný páteční okamžik, který dnes všichni potřebujeme!“ Bohužel, vše dobré musí jednou skončit. Od příštího roku již nebude Caroline svou milovanou učitelku vídat, dostala totiž nabídku od jiné školy. Ale obě dvě doufají, že se i nadále budou vídat, teď už ovšem jen jako přátelé.

Zdroj: Fox29

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]