Matka unesla před 6 lety vlastní dceru. Prozradil je nyní až osudový nákup v supermarketu

Fotografie: Abraham / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pátrali po ní její blízcí se značnou pomocí veřejnosti. Údajně ji měla unést její matka, která ji však neměla svěřenou do péče. Teď se ovšem stalo něco nečekaného.

Kayla Unbehaun totiž byla nalezena v Severní Karolíně a naprosto v pořádku. Teď se tedy znovu setkala se svým otcem v Illinois. Stanici CNN to v úterý sdělilo policejní oddělení v Asheville. Kayle bylo 9 let, když ji unesla její matka Heather Unbenhaun, konkrétně z Chicaga, tedy předměstí South Elginu. Uvedlo to National Center for Missing and Exploited Children. Její otec Ryan Iserka totiž začátkem roku 2017 vyhrál spor o plné opatrovnictví. Heather měla povolené návštěvy dcery, ale jen pod plným dohledem.

Tisíce zpráv o pohřešovaných dětech

Když ale tehdy, 5. července 2017, šel otec svou dceru vyzvednout, zjistil, že se dvojice nikdy nevrátila z výletu. Dne 28. července tak byl na Heather vydán zatykač pro únos. Uvádí to neziskové centrum, které pomáhá hledat ztracené americké děti, s nimiž utekl některý z jejich blízkých. Jen za rok 2022 zpracovala FBI na 360 000 zpráv o ztracených dětech. Je však možné, že některé z nich se z různých důvodů opakují.

„Předstírejte, že jste moje máma.” 17letá pokladní zachránila chlapce před únosem

V sobotu večer pak byla Kayla spatřena v obchodě v Asheville někým, kdo ji poznal v netflixovém pořadu Nevyjasněné záhady o příbuzenských únosech. Tato osoba upozornila obsluhu obchodu, jež podle agenta Bootha zavolala policii. Unbehaun byla ve středu zatčena a držena na kauci 250 000 dolarů (asi 5,5 milionu korun), přičemž čekala v Buncombe County v Severní Karolíně na vydání, jak pro CNN uvedl zástupce Cory Alexander.

Matka čeká na soud, otec si užívá dceru

Zatím nebyla oznámena konkrétní obvinění, Heather jen dostala datum soudu, tedy 11. července, sdělil Alexander. V úterý zaplatila kauci, a byla tudíž propuštěna. Iserka si mezitím naplno užívá opětovné setkání se svou dcerou, která je v bezpečí doma, což potvrdil v prohlášení pro centrum ztracených dětí. Od srdce poděkoval organizaci i všem policejním složkám, jež šířily informaci o jejím únosu dál. Dík putoval také na sociální sítě.

„Chci také poděkovat všem sledujícím na facebookové stránce Bring Kayla Home, kteří udržovali její příběh při životě a byli klíčoví při šíření povědomí,“ dodal. „Teď ale žádáme nějaké soukromí, protože se musíme znova poznat a nasměrovat svoje životy k novému začátku.“  Je tak na místě oběma popřát mnoho klidných dní a obnovení vzájemného vztahu v plné rodinné pohodě.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]