„Předstírejte, že jste moje máma.” 17letá pokladní zachránila chlapce před únosem

Fotografie: Spacekid / Creative Commons / Attribution 2.0

Každodenní cesta ze školy se pro 10letého chlapce stala noční můrou. Neznámá žena se k němu připojila a chovala se podivně. Potřeboval rychle pomoct.

Většina rodičů si je vědoma toho, že jejich děti mohou být v ohrožení, pokud narazí na člověka, který má nekalé úmysly. Rodiče se obvykle snaží děti poučit, jak se v podobných situacích zachovat. Aby nemluvily s cizími lidmi, nikam s nimi nechodily a snažily se rychle přivolat pomoc. Tento chlapec se zachoval ukázkově a pokus o únos se nezdařil.

Chlapec si byl vědom toho, že je v ohrožení

Teprve desetiletý Sam Green z Pottstownu v Pensylvánii se dostal do médií díky svému ukázkovému chování, které ho zachránilo. Když šel jako každý jiný den ze školy, po cestě se k němu připojila neznámá žena. Začala se ho vyptávat, na jeho rodiče. Tvrdila, že jeho otce zná, a snažila se ho nalákat, aby s ní šel do místní večerky, kde si prý může koupit, co chce.

Samovi ale v hlavě okamžitě začala blikat varovná kontrolka. Věděl, že tohle není normální chování. Navíc byl přesvědčen, že si žena ohledně otce vymýšlí. Ona se však od něj nechtěla odpojit, a tak chlapec zuřivě přemýšlel, jak se z její nepříjemné společnosti rychle dostat. Následující momenty už zachytily bezpečnostní kamery.

Vstoupil do obchodu a namířil si to k pokladní

Sam se ženou procházeli kolem obchodu, který znal. Rozhodl se tedy jednat. Vešel do obchodu a dělal, jako by nic. Podezřelá žena zůstala stát ve dveřích a pozorovala ho. Chlapec se vydal za pokladnu, kde seděla teprve 17letá prodavačka. Zašeptal jí do ucha: „Předstírejte, že jste moje máma. Ta žena mě pronásleduje.“ Mladá slečna zareagovala velice klidně. Okamžitě si uvědomila vážnost situace, ale i nadále se chovala nenuceně.

Došla ke vchodovým dveřím a ženu, která v nich stála, poprosila, aby odešla. Ta naštěstí neprotestovala a skutečně poodstoupila. Prodavačka pak dveře zavřela a zamkla. V záběru je ještě vidět, jak podezřelá chvatně odchází pryč. Později byla zadržena policií a zjistilo se, že trpí psychickou poruchou. Nyní je v péči psychiatra. Žádné obvinění proti ní nebylo vzneseno.

Děti by měly vědět, co v takové situaci dělat

Otec chlapce uvedl, že pokaždé, když se dívá na záznam, jak se jeho k smrti vyděšený syn snaží najít pomoc, rozpláče se. Je ale pyšný na to, jak rozumně se zachoval. Prodavačka pak dostala pochvalu od policie za to, jak dokázala zachovat klid a chlapci neváhala pomoci v těžké situaci. Nevíme, jaké měla pomatená žena skutečné úmysly, vždy je však lepší předpokládat tu horší variantu a podle toho se zachovat.

Rodiče by tak měli poučit děti, aby nikam nechodily a nejezdily s cizími lidmi. Aby se nebály na ulici ztropit velký povyk, kdyby se cítily ohrožené. Starostliví rodiče mohou polohu dítěte také sledovat pomocí mobilní aplikace nebo mu pořídit GPS hodinky, které mají nouzové tlačítko pro případ ohrožení. Můžete si také smluvit společné heslo, pokud by únosce předstíral, že jste ho pro dítě poslali vy sami.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*