Učitelka si všimla malého chlapce, jak jel na kole po dálnici. Propukla v pláč, když si uvědomila příčinu

Fotografie: Policie ČR

Malý chlapec se vydal po dálnici na kole zachránit otce, přišlo mu to jako nejrychlejší řešení. Naštěstí u něho zastavila projíždějící žena a pomohla mu.

Dálnice je místem, kde auta jezdí ve vysokých rychlostech, a proto by se po ní neměli pohybovat žádní chodci ani cyklisté. Dálnice je určena pouze pro motorová vozidla, která dosahují rychlosti minimálně 80 km/h, a proto když žena na dálnici uviděla malého chlapce, jenž jel na kole, zastavila u něj a nabídla mu pomoc.

Vysoká rychlost na dálnici

Jelikož je na dálnici povolená rychlost až 130 km/h, je pro člověka velmi nebezpečné, aby se na dálnici jakkoliv pohyboval. Proto mladou ženu za volantem velmi překvapil chlapec, kterého si po cestě všimla. Ujížděl na kole po dálnici vcelku rychle. Jakmile u něho zastavila a zeptala se ho na více informací, pochopila, proč jede zrovna tudy.

Chlapec jel po dálnici na kole

„Jednoho dne jsem jela po dálnici do práce a najednou jsem v dálce zahlédla chlapce, který jel na kole. Jak jsem se k němu blížila, uvědomila jsem si, že je to jeden z mých žáků. Neváhala jsem a zastavila jsem před ním. Když ke mně dojel, byl hodně udýchaný a bylo vidět, že pospíchá. Zeptala jsem se ho, kam tedy tak moc pospíchá, že musí jet po dálnici. Odpověděl, že jeho otci je špatně,“ vypráví Kateřina, která byla ze situace vcelku v šoku.

„Honzíkovi jsem tedy řekla, ať si sedne ke mně do auta, že ho odvezu, kam potřebuje. V autě mi mezitím dovyprávěl vše. Řekl mi, že jeho otec má cukrovku a udělalo se mu špatně. Chtěl zavolat pomoc přes otcův telefon, ale nevěděl, jaké je přístupové heslo. Běžel tedy za sousedy pro pomoc, ale nikdo nebyl doma,“ vysvětluje Kateřina.

Hoch spěchal pro pomoc kvůli otci

„Jeho posledním nápadem bylo to, že řekne o pomoc babičce, která vždy ví, co má dělat, ale ta bydlela 5 km daleko. Z tohoto důvodu sedl na kolo a moc dobře věděl, že u babičky bude nejrychleji, když pojede po dálnici. Naštěstí jsem ho potkala já a jakmile mi vše řekl, ihned jsem zavolala záchrannou službu na adresu, kde s otcem bydlí,“ vypráví Kateřina příběh.

Fotografie: Pixabay

„Jakmile jsme dojeli k nim domů, našli jsme tatínka v koupelně, kde upadal do bezvědomí. Probrali jsme ho a po chvilce dorazili záchranáři a převzali si ho do vlastní péče a já mezitím zavolala babičku Honzíka, aby se o něj přijela postarat. Vše naštěstí dopadlo dobře a otec Honzíka se brzy uzdravil,“ dokončila Kateřina své vypravování s úsměvem na rtech.

Zdroj: Kateřina Z. – čtenářka

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*