13letý chlapec snil o vlastním domě. Sekáním trávy si vydělal 32 400 Kč, aby si mohl svůj sen vlastnoručně splnit

Fotografie: Depositphotos

Myslíte si, že jste příliš mladí nebo příliš staří na plnění svých snů? Tento 13letý chlapec vás vyvede z omylu. Sám vydělal peníze na stavbu domu a sám si ho také postavil.

Někteří třináctiletí kluci sedí u počítače a „paří“ s kamarády online hry, jiní si staví vlastní domy. Ano, tento chlapec jménem Luke Thille rozhodně není jen tak obyčejný chlapec, je velice pracovitý, zručný a ambiciózní. Všechen svůj volný čas poslední dobou trávil plněním svého největšího snu, a sice postavit si vlastní dům. A věřte nebo ne, i v tak útlém věku se mu to povedlo.

Peníze vydělal sekáním trávníků

Přestože stavba malého domku o rozloze 8,3 metrů čtverečních není tak nákladná jako rodinného obydlí, pro 13letého chlapce, který studuje a pouze si přivydělává, mohou být peníze k realizaci svého snu problémem. Nicméně Luke se svého přání nechtěl vzdát a nic tak malicherného, jako jsou peníze, ho nemohlo zastavit. Za poslední rok si vydělal 1 500 dolarů, v přepočtu asi 33 000 korun, sekáním trávníků u sousedů a rodinných přátel.

Fotografie: Unsplash

Když se chlapec se svým plánem svěřil rodičům Gregovi a Angie, bylo jim jasné, že s jejich synem nic nehne. Proto mu dali svolení, ale za určitých podmínek. Za stavbu domu ponese finanční odpovědnost, peníze si vydělá sám a materiál nakoupí pouze takový, který dokáže sám zaplatit. Luke souhlasil a okamžitě začal svůj sen realizovat.

Materiál z druhé ruky

Poté, co měl dostatek peněz na stavbu domu, se pustil do práce. S obstaráním materiálu mu pomohli sourozenci, kteří využili svých kontaktů a postupně sehnali vše potřebné z druhé ruky. Ovšem vše bylo použitelné a dostačující pro účely domku. Luke také oslovil svého souseda, který se živí jako elektrikář. Uklidil mu garáž a ten mu za to pomohl s elektroinstalací v jeho domě. Stejně tak udržoval trávník muži, který pokládal koberce, v jeho domě mu pak pomohl i s tímto úkolem.

Dokumentace celé stavby

Luke celou stavbu zdokumentoval na video. Chce totiž inspirovat i další děti, aby následovaly své sny a neohlížely se na svůj věk. Vše je možné. Luke je živoucím důkazem toho, že výmluvy neexistují. Neměl peníze? Vydělal si je tak, jak bylo v jeho možnostech a schopnostech. Díky tomu získal kontakty na lidi, kteří mu mohli být užiteční při práci na domku, materiál nemusel být nový a drahý, všechno zkrátka a dobře dokázal sám. Nic ho nemohlo zastavit.

Luke se stal skutečnou inspirací i pro ostatní děti. Jakmile video zveřejnil, začaly se mu postupně ozývat i jiné děti, posílaly mu fotografie svých projektů malých domů a děkovaly mu, že je svým přístupem dokázal přimět k tomu, aby také začaly realizovat své plány a sny. Tím však Luke nekončí, chce si postavit další domek a až bude dospělý, zaměří se na vlastní rodinný dům, kde by mohl žít.

 

Zdroj: Gesellschaft, YouTube / Luke Thill

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]