Nejdříve si myslela, že ji vykradli. Poté našla v ložnici jezevce, který zdemoloval její dům

Fotografie: Depositphotos

Nevěřila vlastním očím, když se večer vrátila domů. Panovala tu totální spoušť a vypadalo to, jako by se domem prohnala vichřice. Pak zjistila, kdo se do jejího domu vloupal.

Žena z anglického Isle of Wight se vrátila z práce a našla svůj dům úplně zničený. Kuchyňské skříňky byly otevřené, na zemi ležely rozbité a vytahané věci. Ve dveřích zela díra, schodiště a zdi byly poškrábané. Nejprve měla za to, že její dům navštívili bezohlední zloději. Brzy se však ukázalo, že původcem celé spouště a škody za desetitisíce korun je zvíře.

V kuchyni byly zdemolované skříňky

Deník UPI informoval o případu Charlotte Glazier, která žije v rodinném domě v anglickém Isle of Wight. Když se jednoho dne vrátila z práce, hned za dveřmi na ni čekalo opravdu nemilé překvapení. „Neuvěřitelný vandalismus, nevím, jak jinak bych to popsala,“ říká Charlotte ve videu, které natočila. Na záběrech je vidět zdemolovanou kuchyni.

Skříňky jsou vyrabované a ve dveřích zeje díra, kterou se sem nezvaný host nejspíše prokousal. Charlotte jde po stopách této zkázy dále do domu. Na dřevěném obložení, dveřích i zábradlí, jsou hluboké škrábance. Něco se také snažilo prozkoumat komín a zanechalo kolem krbu velký nepořádek.

Dům u řeky

Rodina se přestěhovala do vysněného domu. Po roce je čekalo nepříjemné rozhodnutí

Viník odpočíval v ložnici

Až v horním patře v ložnici konečně zjistí, kdo má tuto spoušť na svědomí. V ložnici panuje velký nepořádek, všechno je zpřeházené. Židle i vzácný okenní rám jsou pokousané a poškrábané. Nezvaný host si tu dokonce i ustlal. V koši, který byl převrácený na bok, se něco schovávalo. „Právě jsem zahlédla trochu černé a bílé kožešiny,“ citoval Charlottu web Aol. Viník byl na světě. Celé řádění měl na svědomí jezevec, který se do domu prokousal zadním vchodem.

Charlotte tak nejprve volala polici, ti jí však řekli, že nemohou odchytávat divoké zvíře. Kontaktovala tedy veterinární stanici a tam jí poradili, aby se obrátila na Badger Trust Isle of Wight, spolek, který se přímo zabývá odchytem a péčí o jezevce. Ve videu níže se můžete podívat, jak Charlotte a pracovník spolku vynášejí z domu jezevce v kleci.

Jezevec byl vypuštěn do volné přírody a Charlotte mohla začít sčítat škody. Odhadla, že napravit jezevcovo řádění ji bude stát v přepočtu přibližně 60 000 Kč. Toto rozhodně není ojedinělý případ, kdy se divoké zvíře vůbec nebálo lidského obydlí. Na SvětěKrativity už jsme také psali o jiné rodině, kterou na nezvaného hosta upozornil štěkající pes. Poté našli pod terasou medvěda, který zde chtěl přezimovat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]