Způsoby, jak se efektivně zbavit mravenců v domě přirozenou cestou bez použití chemie

Kdo měl někdy doma mravence (nejčastěji se vyskytují v kuchyni) ten ví, že nejde o nic příjemného. Lákavá vůně pokrmů je pro ně zkrátka neodolatelná. Vy si však nemůžete pak na kuchyňskou linku položit žádné jídlo, protože jakmile si na chvíli odskočíte, budete mít chléb s marmeládou obalen mravenci.

Říká se, že mravenci nemají rádi skořici nebo kurkumu, ale většině lidem toto koření nezabírá. My si dnes představíme 7 možností, jak se těchto nezvaných hostů zbavit, aniž byste museli použít chemii. Snad na ty nezbedy u vás doma, něco z dnešního seznamu zabere.

1. Esenciální oleje

Z esenciálních olejů máte na výběr hned několik možností: mátový, tea tree, hřebíčkový, esenciální olej z citronu nebo pomeranče. Oleje můžete použít mnoha způsoby. Otřít olejem pracovní desku, lišty kolem stěn, okenní parapet. Rovněž můžete použít vatový tampon a nakapat na něj olej a rozmístit po domě a všude tam, kde se mravenci vyskytují nejvíce. Vhodné je také vyrobit si z některého oleje postřik a ten pak používat.

2. Křída

V křídě se nachází uhličitan vápenatý, a ten mravenci nemají rádi. Nastrouhejte křídu a smíchejte s vodou a nastříkejte na místa, kde si myslíte, že mravenci vnikají do domu. Nastrouhanou křídu můžete nasypat i do rohů a skulinek, kolem kuchyňské linky, podél zdi, pod lednici apod. Případně počmárejte křídou chodník nebo schůdek před vstupem do domu.

3. Ocet

Stejně jako éterické oleje, vůně octa odpuzuje mravence a také maskuje jejich vlastní vůně. Lepších výsledků docílíte, když použijete ocet ještě s jiným repelentem, jako je citrusová kůra nebo jeden z uvedených éterických olejů.

4. Citron

Citron je v domácnosti skvělý pomocník. Využít se dá mnoha způsoby, jedním z nich je i odpuzování mravenců. Opět můžete použít buď jen citron nebo citron a éterický olej, případně ocet a citron. Kyselá vlastnost citronu či octa mravencům vadí.

5. Jedlá soda a práškový cukr

Cukr mravence přitahuje a jedlá soda je zabíjí. Smíchejte tedy jeden díl cukru a jeden díl jedlé sody. Nasypte směs na tácek či do víček a připravte jim hostinu.

6. Pepř

Mravenci pepř nesnáší, zkuste rozprášit pepř na místech, o kterých se domníváte, že jsou vstupní branou do vašeho domu.

7. Přírodní postřik

Vyrobte si přírodní postřik na tyto malé prevíty. Smíchejte 30 kapek esenciálního oleje z hřebíčku, 30 kapek esenciálního oleje z máty, trochu tekutého mýdla na ruce nebo mycího přípravku na nádobí a hrníček vody. Nalijte do láhve s rozprašovačem a používejte podle potřeby. I když mravenci zmizí, používejte postřik dál, případně umyjte domácnost octem, citronem či některým z uvedených esenciálních olejů.

Obrázky: mynorthwest